Haber Detayı
07 Kasım 2016 - Pazartesi 08:51
 
Şuurlu Öğretmenler Denizli’de Toplandı
denizli haber / denizli 20 haber / Şuurlu Öğretmenler Denizli’de Toplandı
EĞİTİM Haberi
Şuurlu Öğretmenler Denizli’de Toplandı

Şuurlu Öğretmenler Derneği Bölge toplantısını Denizli’de gerçekleştirdi. Öğ-der Denizli Şubesi’nde gerçekleşen bu toplantıya Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Baldan, Bölge Başkanı Atilla Aksoy, Antalya Öğ-Der Şube Başkanı Ebubekir Özsarı, Burdur Şube Başkanı Abdurrahman Turan, Aydın Şube yönetim kurulu üyeleri, Denizli Şube yönetimi katıldılar.

 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda Denizli Öğ-der Şube Başkanı Halil Akpınar selamlama ve açılış konuşmalarını yaptılar. Ardından İsmail Baldan” temel esaslarımız” ve Atilla Aksoy Teşkilat çalışmaları üzerine sunumlar yaptılar.

 

Şube Başkanları kendi illerinde yaptıkları çalışmalarla ilgili raporlarını sunmalarının ardından toplantı dilek temenni ve dualarla sona erdi.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Denizli Şube Başkanı Halil Akpınar’ın toplantı da yaptığı basın açıklamasında, “2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ortasına gelmiş bulunmaktayız. Milli Eğitim sisteminde kalıcı çözümlere imza atılmadığı için sorunlar yumağından bir türlü kurtulamamıştır.

Eğitim sistemimiz batının değerlerine göre tanzim edilmiş bir sistemdir. Mevcut sistem bizim değerlerimizle asla uyuşmuyor. Eğitim-öğretim sisteminde şekilde değil, muhteviyatta değişiklik yapılması gereklidir. Müfredatlar değişmeli, inanç ve ahlak değerlerimize uygun bir şekilde yeniden hazırlanmalıdır. Ders kitapları baştan sona incelenerek, milli manevi ahlaki değerlerimize aykırı unsurlardan arındırılmalıdır. Eğitim ve öğretimde çocuklarımızın kalplerine ne koyduğumuza dikkat etmeliyiz.

Yeni ders kitaplarının basımının gecikmesi nedeniyle öğrenciler okulların çoğunda ders kitabı olmaksızın ders görmektedir. Bu sıkıntı acilen çözülmelidir.

Gelecek kaygısıyla etüt, kurs vb dersleri de alan çocuklarımız ders yükü altında ezilmektedir. Bazı gereksiz dersler kaldırılıp, ders saatleri azaltılmalıdır. Haftalık ders yükü ilkokullarda 25,Ortaokullarda 30,liselerde 35 saat olmalıdır.

19.Milli Eğitim şurasında kaldırılması yönünde karar alınmış olan Turizm ve Otelcilik liselerinde okutulan “alkollü içecek ve kokteyl hazırlama” dersi kaldırılmalıdır..Alkolle tanışmanın 10-11 yaşlarına kadar düştüğü ülkemizde bu kararın uygulanması ,alkolden uzak bir neslin yetişmesine katkıda bulunacaktır.

Akıllı telefonlar ortaöğretimde öğrencilerin derslere olan ilgisini azaltmaktadır. Öğrencilerin sınıflara akıllı telefonla girmemesi yönünde alınacak bir karar eğitim öğretimde başarıyı artıracaktır.

Aile düzenini ve ahlakı yok eden Tv dizileri ve eğlence programlarıyla nesillerimiz ifsat edilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve RTÜK harekete geçmelidir. Milletimizin ahlakını bozan yayın yapan, zararlı yayınlara engel olunmalıdır.

Meseleki eğitim teşvik edilmelidir. Ülkemizin kalkınması ve işsizliğin önlenmesinde mesleki eğitimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması ile olacağı kesindir.

Darbeci zihniyetlerin mahsülü olan karma eğitimden vazgeçilmeli, insanımıza okutacağı okulu hür iradesi ile seçme hakkı verilmelidir.

Erkek memurlara dayatılan kravat uygulaması da kaldırılmalıdır.

FETÖ teröründen ve ayrılıkçı terörden dolayı görevden uzaklaştırılan ve açığa alınan memurların suçlu olanlarına gereken cezalar uygulanmalıdır. Fakat suçsuz olanların zaman kaybedilmeden hakları geri verilmelidir.

FETÖ’nün en büyük ideali olan dinler arası diyalog safsatası ders kitaplarından çıkartılmalı ve inanç esaslarımıza aykırı olan diyalog ve medeniyetler korosu gibi çalışmalardan vazgeçilmelidir.

Yabancı dil dersleri ilk ve ortaokullardan kaldırılmalı sadece ortaöğretimde seçmeli olmalıdır. Beşinci sınıflara yapılmak istenen yabancı dil hazırlık sınıfı uygulamasından vazgeçilmelidir.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılın tüm öğretmen, öğrenci, veli, eğitim çalışanı ve milletimiz için hayırlı olmasını yüce Allah’tan diliyorum.  

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Şuurlu, Öğretmenler, Denizli’de, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir