Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 13:42
 
Tavas Belediyesi "Sıfır Atık" Seferberliği Başlattı
DENİZLİ Haberi
Tavas Belediyesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" için Tavas Belediyesi harekete geçti.

 

Sıfır atık projesini kendi bünyelerinde başlattıklarını ayrıca okullarda devam eden Eko Okul Projelerine de katkı sunduklarını ifade eden Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Mehmet Poran Anaokulu miniklerimizin hazırladıkları Eko Okul Projesine katkı sunmaktan son derece memnunum. Minik yavrularımızı geleceğe hazırlarken onların çevreye duyarlılıklarını, temiz çevre bilinçlerini ve atıkların nasıl geri dönüşüme kazandırılması gerektiğini öğretmemiz gerekmektedir. Bizler 1700m2'lik alanda Tavas Belediyesi olarak çevrenin ve doğanın korunarak gelecek nesillere daha yeşil ve güzel mekânlar bırakmak için elimizden geleni yapıyoruz.

 

 

Vatandaşlarımızın ülkemize her konuda sahip çıkmaları için bilinçli tüketicilik ruhunun kazandırılması, ambalaj atıklarının azaltılması, oluşan atıkların da kaynağında ayrıştırılması ve ekonomimize geri kazandırılması için herkese büyük görevler düşmektedir" dedi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Tavas, Belediyesi, "Sıfır, Atık", Seferberliği, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir