Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 10:24
 
Tavas'ta karla mücadele
Tavas’ta etkili olan kar yağışı sebebiyle ulaşımda aksamalar yaşanan yolların açılması için Tavas Belediyesi ekipleri çalışmaları devam ediyor.
DENİZLİ Haberi
Tavas'ta karla mücadele

Sabah saatinde Tavas’ı etkisi altına alan kar yağışı akşam saatinde iyice etkisini çoğalttı. Kar yağışı yoğun olması sebebiyle Tavas Belediyesi, TAKOM ekipleri teyakkuza geçti.

 

Ekipler, birçok noktada hizmet vererek halkın mağduriyet yaşamaması için yoğun çaba gösterdiler. Tavas’ın en uzak mahallesi Alpa’nın Çakmak mahallesinde yaşayan halkın ulaşımını kar yağışı olumsuz etkiledi. Belediye ekipleri, gece başladıkları kar küreme ve temizleme işlemlerini sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

 

Alpa mahallesinin yanı sıra Çağırgan, Ulukent, Kızılca, Aydoğdu ve Pınarlar yolunda da yol açma çalışmalarını aralıksız sürdü. Kar yağışı başlamasıyla şehir içi ana arterler olmak üzere mahallelerde de eş zamanlı kar temizleme ve tuzlama çalışmaları başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Vatandaşlarımızın ulaşım noktasında sıkıntı yaşamaması ve herhangi bir kazaya sebebiyet verilmemesi bizim en önemli önceliğimizdir. 

 

Ana arterlerde olduğu gibi rakımı yüksek mahallelerimizde çalışmalarımız ekiplerimiz tarafından kontrollü bir şekilde yürütülmektedir. Acil durumlarda vatandaşlarımız 0 258 621 41 69 nolu telefondan iletişime geçebilirler.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Tavas'ta, karla, mücadele,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir