Haber Detayı
09 Haziran 2016 - Perşembe 14:29
 
Terör, İsrail’in Güvenliği İçin Hortlatılıyor
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, İstanbul ve Mardin’de yaşanan terör saldırılarının ardında siyonizmin olduğunu söyledi.
DİĞER Haberi
Terör, İsrail’in Güvenliği İçin Hortlatılıyor

Denizli AGD Başkanı Öztürk Prof. Dr. Necmettin Erbakan hoca’nın sözünü hatırlatarak nerede bir terör olayı varsa bilin ki orada Siyonizm vardır. İslam dünyası ve özellikle son yıllarda ülkemiz başta olmak üzere hemen hemen bütün İslam ülkeleri giderek tırmanan terör tehdidiyle etraflarında ve dünyada olup bitenlere bigane hale getirilmek istenmektedir dedi.

Öztürk’ün açıklamasında; İslam ülkelerindeki terör olaylarının en önemli nedenlerinden biri de şüphesiz ki İsrail’in güvenliğini tesise matuftur.

Ortadoğu yangın yerine çevrilerek yaşanmaz hale getirilmek istenirken, Filistin toprakları üzerinde işgalci güç olarak bulunan İsrail ise hiç olmadığı kadar kendini güvende hmektedir.

  PKK ve DAEŞ başta olmak üzere İslam ülkelerini kana bulayan, her gün onlarca canın toprağa düşmesine neden olan terör örgütleri, şeytanların bağlandığı mübarek Ramazan ayında da boş durmayarak şeytanı bile imrendirmişlerdir.

Doğu ve Güneydoğu illerimizde insanlarımızı canından bezdiren terör olayları İstanbul başta olmak üzere diğer illerimize de yayılmak istenmektedir.

Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak diyoruz ki; Hiçbir terör örgütünün silah fabrikası ya da örgüte finansman sağlayan bir Merkez Bankası yoktur. Bu örgütlere her türlü desteği veren maalesef dost ve müttefik dediğimiz emperyalist ülkelerdir. Irkçı emperyalizm kendinden olmayanı ya zayıflatıp yok etmenin ya da besleyip bir süre kullanmanın peşindedir.

Irkçı emperyalizm Türk, Kürt, Arap, Fars, İslam coğrafyasının Müslüman tüm unsurlarını ve kendi ırkından olmayan gayrimüslim tüm unsurlarını köleleştirmenin peşindedir. Bunu gerçekleştirmek için ırkçılığı, mezhepçiliği, terörü ve savaşları körüklemektedir. Bunu görmek zorundayız, bunun farkına varmak zorundayız.

Terörle gerçekleştirilmek istenen iki hedef vardır. Birincisi, bölgedeki enerji kaynaklarının kontrolünün emperyalist ülkelerin elinde kalması.  İkincisi, Siyonist İsrail’in bölgedeki varlığının teminat altına alınması. Terör saldırılarının bu iki hedefi gerçekleştirmeye yönelik stratejinin bir parçası olduğunu görmeden teröre bir çözüm bulunamayacaktır.

Bizler Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak baskı, şiddet ve terörün her türlüsüne karşı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

İkinci olarak çözüm için Ankara, Bağdat, Şam ve Tahran arasında ABD, Avrupa Birliği ve İsrail’den bağımsız bir müzakere sürecinin başlatılması gerektiğini düşünüyoruz.

Üçüncü olarak ülkemizde ve İslam coğrafyasında bulunan yabancı üslerin ve silahlı unsurların öncelikle faaliyetlerinin denetim altına alınmasını ve daha sonra tasfiye sürecine gidilmesi gerektiğini söylüyoruz..

Tüm İslam ülkelerinde, hiçbir pazarlık söz konusu olmadan, temel insan hak ve hürriyetlerinin temini için gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını istiyoruz.

Hukuk dışı uygulamaların oluşturduğu acıların ırkçı emperyalizmi beslediği yadsınamaz. Bu konuda gerekli tedbirler acilen alınmalıdır.

Biz, Türk, Kürt, Arap, Fars bölgenin bütün unsurlarının adalet ekseninde barış ve kardeşlik için bir araya gelmesinin mümkün olduğuna inanıyoruz. Yetkililerden de bu yönde adımlar atmalarını bekliyoruz.

 ülkemizin, İslam coğrafyasının ve tüm dünyanın huzur ve barış ortamına kavuşması için tüm gücümüzle, ter dökerek ve dil dökerek gayret edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı Müslümanlar için terör dahil her türlü beladan kurtulmak için büyük bir fırsattır. Ramazan, bir olmak, hem hal olmak, kayıtsız kalmamak adına büyük bir fırsattır. Terör sorununu da ancak bir ve beraber olarak çözebiliriz.

Bu vesileyle gerek İstanbul’daki terör saldırısında gerekse diğer bölgelerimizdeki terör olayları nedeniyle şehit olan asker ve polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dili

Kaynak: Editör:
Etiketler: Terör,, İsrail’in, Güvenliği, İçin, Hortlatılıyor, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir