Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 09:49
 
TFF 1. Lig Kulüpler Birliği'nden Yıldırım Demirören'e ziyaret!
SPOR Haberi
TFF 1. Lig Kulüpler Birliği'nden Yıldırım Demirören'e ziyaret!

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Temel Bozbağ ve ligde yer alan kulüplerin başkanları, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarete Denizlispor adına Başkan Yardımcısı Taner Atilla katıldı.

                                                                                                                                            

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleşen nezaket ziyaretine; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Kamışlı ve Mustafa Çağlar ile Genel Sekreter Kadir Kardaş da katıldı.

 

Başkan Yardımcısı Taner Atilla'nın temsilci olarak katıldığı ziyarette 1. Lig kulüplerinin ortak sorunları ve çözüm yolları arandı.

 

Ziyaretin ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile baş başa görüşen Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Denizlispor’un bu sezon hak ettiği ödeneklerin tamamının Ocak ayı içinde kulübe yatırılmasını talep etti. Taner Atilla; “Yıldırım Demirören'e kulübümüzün mali durumu hakkında bir sunum yaparak mali disiplinden ödün vermediğimizi kendisine belirttim. 8 Yabancı futbolcu sorununu çözdüğümüzü kendisine bildirerek, gönderdiğimiz 2 yabancı oyuncu ile anlaşılarak feshedildiğini aktardım. Kendisi de çalışmalarımızı takdir ederek başta Başkanımız Mustafa Üstek'i ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek bu çalışmaların karşılığında bu yılki hak edişlerimizin yarısını 21 Ocak'ta diğer yarısını ise Ocak sonunda kulübümüze ödenmesi talimatını vereceğinin sözünü verdi. Bizim açımızdan olumlu geçen bir görüşme oldu" dedi.

 

Ocak ayında gelecek olan paranın toplamda 3 milyon 200 bin TL olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Taner Atilla, "Hesabımıza geçen miktar ile öncelikle sırada bulunan temlikler ödenecek ve kulübümüzün borcu hafifleyecek. Ancak temlikler arasında şuan Yönetim Kurulumuzda bulunan yöneticilerimizde var. Onlar aldıkları paraları tekrar kulübe verecek ve yeni ödenekler oluşturabileceğiz" dedi.

 

1. LİG 1 HAFTA GEÇ BAŞLASIN

 

Toplantıda konuşulan konularada değinen Başkan Yardımcısı Taner Atilla, kulüplerimizin isteği üzerine TFF 1. Lig'in ikinci devresinin 1 hafta geç başlaması önerisinde bulunduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü, "Türkiye Futbol Federasyonu bu önerimize sıcak bakarak bu konuyu değerlendireceklerini belirttiler. Gerekli açıklama gelecek günlerde yapılacak. Transfer döneminin yeni başlayacak olması nedeniyle ve yeni oyuncuların takımlara daha iyi adapte olması için bu 1 haftalık süreç bizim içinde çok iyi olacaktır."

 

MAÇ KADROSU 18'E İNMELİ

 

Bu sezon öncesi yapılan düzenleme ile 21 kişiye çıkan maç kadrolarının tekrar 18 kişi olacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirten Başkan Yardımcısı Taner Atilla, "1. Lig Kulüpler Birliği temsilcilerinin ortak istekleri ile böyle bir öneride bulunduk. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'inde bu konuya sıcak baktığını ve gerekli incelemelerin yapılmasından sonra düzenlemelerin gelebileceğini öğrendik" dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: TFF, 1., Lig, Kulüpler, Birliği'nden, Yıldırım, Demirören'e, ziyaret!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir