Urhan'dan Pandemide İkinci Dalga Kısıtlamalarına Yönelik Açıklama
asa
Haber
26 Kasım 2020 - Perşembe 08:50
 
Urhan'dan Pandemide İkinci Dalga Kısıtlamalarına Yönelik Açıklama
GÜNDEM Haberi
Urhan'dan Pandemide İkinci Dalga Kısıtlamalarına Yönelik Açıklama

DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan, DEGİAD Yönetim Kurulu adına basın açıklaması yaptı. Pandemide ikinci dalga sebebiyle getirilen kısıtlamalarda esnafın ekonomik açıdan mağdur olmaması için bazı uygulamaların hayata geçirilmesini dile getiren Başkan Urhan, ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ kapsamında yeni başvuruların alınması ve mevcut personelin faydalanması için gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılması gerektiğini söyledi. 

 

DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan'ın yaptığı basın açıklamasının tam metni ise şöyle:

 

Pandemi sürecinde ikinci dalga sebebiyle geçtiğimiz hafta sonundan itibaren işyerlerine yönelik uygulanmaya başlanan kısıtlamalar birçok meslek grubumuzu ekonomik yönden zor durumda bırakmıştır. Her ne kadar bu kısıtlamaların salgının seyrini yavaşlatmak adına uygulanması bir zorunluluk ise de karardan etkilenen 650 bini aşkın esnafımız da bir şekilde mağdur edilmemelidir. 

 

Kısıtlamalardan etkilenen esnafımıza kira, elektrik, su, doğal gaz ödemeleri hususlarında hibe desteği verilmesi ve/veya kamu bankaları aracılığıyla düşük maliyetli, geri ödemesiz dönemli kredilerin tanımlanması mağduriyetleri bir nebze olsun azaltacaktır. 

 

Geçtiğimiz Nisan ayında mücbir sebep kapsamında, KDV ve Muhtasar ödeme yükümlülükleri yılın son çeyreğine ertelenen işletmelerimizin bu mali sıkışıklığını da giderecek destekler sağlanmalıdır.

 

Bunlara ilave olarak ‘Kısa Çalışma Ödeneği’ kapsamında yeni başvuruların alınması ve mevcut personelin faydalanması için gerekli düzenlemelerin yapılması konusunun da bir an önce karara bağlanmasında büyük fayda olacaktır. 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Urhan'dan, Pandemide, İkinci, Dalga, Kısıtlamalarına, Yönelik, Açıklama,
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı