Vali Atik’in özrüne, Bakan Soylu; “Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur"
asa
Haber
18 Ekim 2020 - Pazar 13:40
 
Vali Atik’in özrüne, Bakan Soylu; “Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur"
GÜNDEM Haberi
Vali Atik’in özrüne, Bakan Soylu;  “Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, koronavirüs denetimleri sırasında döner ustasıyla yaşadığı diyalogda kullandığı ifadelerin kendisini de üzdüğünü belirterek, vatandaştan özür dilediğini bildirmesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur." dedi.

 

Denizli'de 16 Ekim'de koronavirüs denetimlerine Vali Ali Fuat Atik de katıldı.

 

Esnafa uyarılarda bulunan Atik, bir dönerci dükkanında ustanın maskeyi burnunu açıkta bırakacak şekilde takmasına ve işletme çalışanlarının eldiven takmamasına tepki göstererek kapatma cezası uygulattı. Bu olaydan sonra Denizli Valisi Ali Fuat Atik, bazı medya organlarında, "Denizli Valisinden esnafı azarlayıcı tavır" başlıklı haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

 

"Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum. İşletmemiz vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyor ve inşallah yaşanan bu üzücü görüntüyü işletmemizi ziyaret ederek nezaket ve tevazuyla telafi edeceğiz. Bizler milletimiz için varız. Bizler milletimizin hizmetkarıyız. Devlet millet için vardır. Umuyor ve diliyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde daha sakin daha duyarlı daha vakur bir duruşla bu süreci hep birlikte atlatacağız. İnanıyorum ki salgınla mücadeleyi milletimiz kazanacak. En kısa sürece bu topraklardan koronavirüs illetini hep birlikte yeneceğiz."

 

"ÖZRÜ YERİNDE OLMUŞTUR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Denizli Valisi Ali Fuat Atik'in, koronavirüs denetiminde esnafla girdiği diyalogdan dolayı özür dilemesine ilişkin, "Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, Diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır... Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur." dedi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Vali, Atik’in, özrüne,, Bakan, Soylu;, , “Denizli, Valimizin, üslup, özrü, yerinde, olmuştur",
Yorumlar
denizli büyükşehir belediyesi
Haber Yazılımı