Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 00:54
 
Vali Karahan 2020 Denizli Mesleki Eğitim Yılı Açılışına Katıldı
EĞİTİM Haberi
Vali Karahan 2020 Denizli Mesleki Eğitim Yılı Açılışına Katıldı

2020 Denizli Mesleki Eğitim Yılı Açılış Programı Vali Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Necla Ergün Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programa; Vali Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Oğuz Karadeniz, Pamukkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Kamil Orhan, Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, “Mesleki Eğitim” ile ilgili kısa film sunumu ile devam etti.

 

 

Düzenlenen programda konuşan Vali Karahan; “Denizli bir sanayi ve tarım şehri aynı zamanda üretim ve ihracat şehri. Bu işin öncülüğünü ilimiz yapmakta ama daha iyisini de yapabilecek potansiyele sahibiz. Dünyada artık ülke ekonomilerinin yanında şehirlerde yarışıyor. Denizli bu yarışın farkında. Bu yarışın getirdiği nokta kaliteli ve ucuz üretim ile kalifiyeli eleman. Bu da mesleki eğitimin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Eğer biz dünya ile rekabet edeceksek, ticaret yapacaksak bu eğitime önem vereceğiz. Denizli pek çok konuda örnek bir şehir, Ülkemiz ekonomisine en fazla katkı sağlayan illerden biri.İnşallah bu yıl bir atılım yılı olur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ” dedi.

 

 

Program Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Mesleki kıyafetleriyle sahneye çıkması ile sona erdi.

 

 

Ülkemizde 2023 vizyonuna uygun sürdürülebilir, ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamanın, sahip olduğumuz genç nüfusu, küresel rekabette avantaja çevirmenin ve ekonomimizin itici gücü yapmanın yegâne yolu, nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimden geçmektedir. Bu nedenle Denizli’mizde 2020, Mesleki Eğitim Yılı olarak ilan edilmiştir.

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: Vali, Karahan, 2020, Denizli, Mesleki, Eğitim, Yılı, Açılışına, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir