Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 14:10
 
Vali Karahan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
DENİZLİ Haberi
Vali Karahan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Vali Hasan Karahan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlama mesajı yayınladı. Karahan; “Basın gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının sağlayan, demokrasinin temel unsurlarından biridir” dedi.

 

Vali Karahan; “Basın mesleğinde çalışanlar ile işverenleri arasındaki ilişkilerin ve çalışma koşullarının düzenlenmesine ilişkin, 212 Sayılı Yasanın, yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 günü, Ülkemizde her yıl “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

 

Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir. Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

 

Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları ve çalışanları, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumlulukları da üstlenmektedir.

 

İlimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına katkı sağlayan değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Vali, Karahan'dan, 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir