Haber Detayı
14 Ekim 2016 - Cuma 12:14
 
Yaren Şairler Şöleni Kasım'da yapılacak
denizli haber / denizli 20 haber / Yaren Şairler Şöleni Kasım'da yapılacak
KÜLTÜR Haberi
Yaren Şairler Şöleni Kasım'da yapılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Şairleri, yeni sezon çalışmalarına başladı. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, bu yıl ikincisi düzenlenecek Yaren Şairler Şöleni’nin Kasım ayında yapılacağını açıkladı.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi çatısı altında 3 yıldan buyana hizmet veren Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu yeni sezon çalışmalarına başladı. Tarihi Nüzhet Sürücü Evinde düzenlenen toplantıya Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu ve şairler katıldı. Kent Şairleri Topluluğunun Denizli'de başarılı çalışmalar yaptığını kaydeden Değirmenci, "İnsanların manevi duyguları da tatması gerekiyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hedefimiz kültür ve sanat alanında hizmet üreterek, sanatçılara destek vermektir. İnsanımızın bu anlamda ihtiyaçlarına cevap vererek kentimizin kültür ve sanatla bir arada olmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

Yaren Şairler Şöleni Kasım’da

 

Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Konservatuarımız, gençlik merkezimiz, kurslarımız ve bilgi evlerimizle bu faaliyetleri kurumsal bir yapıya dönüştürdük. Nüzhet Sürücü Evimizin bu salonunu da şairlerimizin hizmetine tahsis ettik. Şiirin sanatın en zor alanlarından birisi olduğunu biliyoruz. Biz bu konuda emek harcayan şairlerimizi de seviyor, saygı duyuyor ve her zaman destekliyoruz. Buradan şiir severlere kasım ayında Yaren Şairler Şöleni’nin ikincisini yapacağımızın müjdesini vermek isterim.” 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Yaren, Şairler, Şöleni, Kasım'da, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir