Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 10:22
 
Zirveye 6 Saatte Ulaştılar
DENİZLİ Haberi
Zirveye 6 Saatte Ulaştılar

Denizli Doğa Sevenler Derneği’nin (DOSEV) düzenlediği etkinlikte dağcılar, yüksekliği yaklaşık bin 850 metre olan Çökelez Dağı’nın zirvesini 6 saatte tırmandı. Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Doğal güzellik ve tarihin iç içe yaşadığı Çal’a tüm doğa sevenleri bekliyoruz” dedi.

 

Aslen Çallı olan DOSEV Başkanı Ümit Şıracı ve 20 dağcı, Çal-Çökelez Dağı’na tırmandı. Dağcılar, dün sabahın ilk ışıklarında Çal’ın Peynirci Mahallesi’nden start verdi. Yüglük Boğazı’ndan Çökelez’in zirvesine 6 saatte ulaşıldı. Zirvede yoğun sis ve tipi etkili oldu. DOSEV Başkanı Ümit Şıracı, “Çökelez Dağı’nda Ellez Gazi’nin mezarını da ziyaret ettik. İlkbaharın gelmesini bekleyen uğur böceklerini gördük. Çal, doğa sevenler ve dağcılar için oldukça iyi parkurlara ve bölgelere sahip” diya konuştu.

 

BAŞKANDAN DAVET VAR

 

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, Çal’ın tarihi ve doğal zenginliğini tanıtmak için çabaladıklarını söyleyerek, Çökelez Dağı’na tırmanan dağcılara teşekkür etti. Akcan, “Bir süredir Çal’da turizm ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Çal Kısık Kanyonu’ndaki çalışmalar bittiğinde Çal çekim merkezlerinden biri olacak. Karavan, çadır kampı turizmi zaten tuttu. Doğal güzellik ve tarihin iç içe yaşadığı Çal’a tüm doğa sevenleri bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: Zirveye, 6, Saatte, Ulaştılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir