Haber Detayı
14 Aralık 2016 - Çarşamba 11:33
 
Zorlu Enerji, Jeotermal Projesi İçin Finansman Görüşmelerine Başladı
denizli haber / denizli 20 haber / Zorlu Enerji, Jeotermal Projesi İçin Finansman Görüşmelerine Başladı
 
 
 
TEKNOLOJİ Haberi


Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'den, Denizli ve Aydın ili sınırında kurulacak Kızıldere III Jeotermal Enerji Santrali'ne finansman sağlanması amacıyla çeşitli banka ve finans kuruluşlarıyla görüşmelere başlandığı bildirildi.


Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, jeotermal projesinin 95,2 megavat ve 69,8 megavat kurulu güce sahip iki üniteden oluştuğu belirtildi.

Açıklamada, "Şirketimizin yüzde 100 oranında bağlı ortaklığı olan Zorlu Doğal Elektrik Üretim AŞ, Denizli ve Aydın il sınırlarında yer alan Karataş mevkisinde kurmakta olduğu ve toplamda 165 megavat kurulu güce sahip olması planlanan Kızıldere III Jeotermal Enerji Santrali yatırımının 69,8 megavatlık 2. ünitesinin finansmanının sağlanması amacıyla çeşitli banka ve finansal kuruluşlarla görüşmelere başlamıştır." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: () - DİĞER Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Zorlu, Enerji,, Jeotermal, Projesi, İçin, Finansman, Görüşmelerine, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Dine hizmet ederken müspet hareket etmek ve menfi hareketlerden kaçınmaktır.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Haber Yazılımı