Yazı Detayı
05 Haziran 2016 - Pazar 02:02
 
Bahar Mevsiminde, Sadece Doğa Değil Ülke Siyasetide Değişti
MİNE İPEK
mineipek44@hotmail.com
 
 

Mayıs ayının güzel bir bahar gününde Denizli20haber.com sitesinden gelen yazı önerisine, Baharın verdiği coşkumu yoksa yazının bünyemde yarattığı cazibenin etkisinden midir bilinmez, birden heyecana kapılmış ve teklifin yapıldığı telefon konuşması esnasında, genel yayın Yönetmenine hemen evet demiştim.

 

Baharın son ayında evet demiş olduğum  ilkyazımı kaleme almak, Haziran ayının başlarına nasip oldu. Nihayetinde her şey nasip işiydi!

 

Herkesin vakıf olduğu üzere, bu yılki bahar mevsiminde, sadece doğa değil ülke siyasetindeki bazı küçük dengelerde kabuk değiştirdi. Son kertede, devinim içindeki hayatın döngüsü, kendi doğal seyrinde ilerlemiş. İktidar partisi, muhalefetin hiçbir zaman beceremediği bir atiklik ve çeviklikte kendi kongresini başarıyla gerçekleştirmiş.

Partisinin Genel Başkanı ve aynı zamanda ülkenin yeni Başbakanını da bu kongrede fiilen seçmişti. Köklü bir geleneğe sahip İktidar Partisi, muhalefet partilerinden birisinin aylardır içinden çıkamadığı kongre sarmalına inat, gayet başarılı bir kongreyi de geride bırakmıştı.

 

Gelinen noktada, yenilenmiş bir kadro ile yoluna devam edecek olan AK Parti yönetimi ve onun ircaa kabiliyeti yüksek yeni bürokrat kadrolarından beklentilerde, Davutoğlu’ndan beklenen ve umulandan çıta olarak çok ama çok yükseğe çıkmış oldu. 

 Yeni başbakanımız ve ekibinin, icracı yanlarının güçlülüğü tartışma götürmeyecek bir gerçek olarak karşımızda dururken, çıtanın da buna paralel olarak yükselmiş olması da haklı bir beklenti olarak, yeni iktidarın önünde durmaktadır.

Ülkenin son 14 yılında, AK Parti iktidarı ile birlikte yapılan ve halkımızın da alışmış olduğu, ülkenin her açıdan yeniden yapılanmasına verilen özel önemden kaynaklanmıştı. 

 

 Başbakanımız Binali Yıldırım'ın, AK Parti Genel Başkanı olarak seçilmesi, ülkemiz açısından büyük bir değer ve ehil bir elin, hak ettiği makama delegeler tarafından seçilerek gelmesi sürecidir. Dileğimiz o'dur ki, bu ehil el, ülkeye yeni gelecek hedefleri koyar, halka hizmette her zaman olduğu gibi, çıtayı bir tık daha öteye taşır.

Diğer Ak Partili Başbakanlarımız gibi, yeni nesillere gelecek inşasında lokomotif görevi görür. ... Şiarımızdaki gibi; “ Durmak yok, yola devam! …”

 

 
Etiketler: Bahar, Mevsiminde,, Sadece, Doğa, Değil, Ülke, Siyasetide, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir