Yazı Detayı
26 Ağustos 2016 - Cuma 12:21
 
İSLAM MÜSLÜMANIN KİŞİLİĞİDİR MÜSLÜMANIN KİŞİLİĞİ İSLAMDIR
Prof. Dr. Osman ESKİCİOĞLU
 
 
 
 

Müslüman İslam ile düşünür İslam’ın düşündüğünü düşünür Müslüman İslam’ın "değer" dediğini değer bilir.

 

Müslüman olaylara İslam'ın penceresinden bakar Müslüman İslam’a uygun bilgiler üretir Müslüman İslam’ın iyi dediğine iyi der, kötü dediğine de kötü der Müslüman’ın gönlünde kalbinde ve beyninde ve de tabii ki elinde İslam ölçüleri olan kişidir.

 

Müslüman sosyal ekonomik ve siyasal olaylara İslam’ın bakışı ile bakar ve öyle hüküm verir. Müslüman İslam ahkamını, İslami hükümleri değiştirmez.

 

Müslüman farzı farz, vacibi vacip, sünneti sünnet bilir. Müslüman mubah olan bir şeye meşrebim mezhebim tarikatım veya cemaatim farz diyor diye farz demez mubah der.

 

 Müslüman İslam’ın boyası ile boyanmış bir kişidir Müslüman yaşadığı imkan ve şartlara göre İslami bilgiler ve hükümler üreten kişidir.

 

Bu seviyeye ermedikçe hakiki Müslüman olamayız.

Tüm Müslüman kardeşlerimin bunu iyi anlamalarını selam sevgi ve saygıyla iletiyorum Teşekkürler..

 
 
 
Etiketler: İSLAM, MÜSLÜMANIN, KİŞİLİĞİDİR, MÜSLÜMANIN, KİŞİLİĞİ, İSLAMDIR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,