Yazı Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 14:54
 
KİRLİ ELLERİNİZİ İNANÇLARIMIZDAN ÇEKİN!
EKREM ÇETİN
 
 

Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi’nde Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı'na bağlı Osmanlı Türkçesi Topluluğu, "Gelmeden kıyamet, gel kıyam et" sloganıyla öğrencileri her cuma sabah namazına davet ediyor. 

 

Namaz sonrası çorba ikramının yapıldığı sabah namazı buluşması, afişlerle ve çeşitli davetlerle adeta güzel bir örnekliğe dönüştürülüyor.

 

 

İlimizdeki bu örnek çalışma anlaşılan birilerini rahatsız etmiş. Uyuşturucu, alkol, anne-baba ve öğretmen cinayetlerinin ortaokullar seviyesine inmesini ve manevi buhranı sorun etmeyen bazı gazete ve siteler İnancımızın bir gereği olan Namaz ibadetinden rahatsızlığını dile getiriyor. Bu zihniyet  bir de bu ülkenin Müslüman evlatlarını gerici olmak ve yandaş olmakla yayın organlarında haber yapıyor. 

 

Anlaşılan bu zihniyetin amacı kendi ateist ve dinsiz yaklaşımlarını toplumun geneline mal etmek. Onların derdi bizim inancımız. Bunlar milletimizin ve gençliğimizin inanç değerlerine savaş açan donkişotlardır. Elbette bir genç namaz da kılacak ilim ve bilim yönünden de kendini geliştirecek. Burada kimseye bir zorlama yok. Ama bu zihniyet herkesi kendilerine benzetmek için dayatmada bulunuyor.

 

Bu ülkenin  Müslüman evlatlarının üzerinden kirli ellerinizi çekin. Özgür bir ülkede yaşıyorsak bırakın bu ülkenin evlatları inancını, ibadetini, kültürünü özgürce yaşasın.   

 

 Sabah namazı buluşmalarını tertip eden başta  Osmanlı Türkçesi Topluluğuna ve bu topluluğa destek veren STK’ları kutluyorum. 

 

       

 
Etiketler: , KİRLİ, ELLERİNİZİ, İNANÇLARIMIZDAN, ÇEKİN!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir