Yazı Detayı
14 Ağustos 2016 - Pazar 09:52
 
POSTMODERN DARBEDEN SİLAHLI DARBEYE
MİNE İPEK
mineipek44@hotmail.com
 
 

20 yıl önce 28 Şubat postmodern darbe günleri… İnönü üniversitesinde öğrenciyim, danışman hocamın özel bir okulda stajyer olarak görevlendirdiği ilk gün…

 

 Okula gittim durumu belirttim, kurum sahibi bayan,(şimdilerde bir dernek başkanı ) seni bu halinle hiçbir sınıfıma müdahale ettiremem diyerek öfkesine hakim olamayıp, beni içeri alan çalışanı dahi işten kovdu, o kadar üzülmüştüm ki… Hala unutamıyorum…

 

 

Çok garip duygular yaşadım, Malatya gibi bir şehirde tesettürümden dolayı hakarete uğruyordum. Şimdilerde bu bayanı her platformda, her yerde,  darbe karşıtı olarak, sözüm ona insan hakları savunucusu olarak gördüğümde o günü hatırlıyorum. Şunu düşünüyorum umarım gerçekten değişmiştir, yoksa zamana, duruma göre renk alan insanları içimizde görmek çok düşündürüyor… Aynı zamanda merak ediyorum, o gün kovduğu zihniyet bu gün neden cazip geliyor? Rahatsızlık duymadan aralarında bulunmaya özen gösteriyor. Değişime sebep olan güç nedir? Rabbime dua ediyorum,  yaşadığım kötü hatıraları unutmak için…

 

 Bunun yanında ELHAMDÜLİLLAH diyorum, nereden nereye… Yıllar sonra Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün düzenlemiş olduğu Aday Öğretmenlik kapanış programında konuşma yapmak için şahsımı layık gören İl Milli Eğitim Müdürümüz ALİ TATLI beye bu vesile ile teşekkürü bir borç biliyorum. Bu günlerimize şükürler olsun. Anlamlı yine unutmayacağım güzel bir günü Rabbim yaşattı.

 

 

Gelelim 15 Temmuz alçakça planlanmış zehirli tohumlarını 40 yıl önce serpmeye başlamış, darbeden öte gerçekleştirilmek istenen işgale, halkın kahramanlığı ile alt edilen hainler topluluğuna. Bu günü anlamak için geçmişteki yaşanmışlıkları, ihanetleri çok doğru okuyup pazılları doğru yerleştirmek gerekiyor. Yaşımım müsaade ettiği, yaşadığımız kalkışmanın bizde bıraktığı izlerle yorumlamak istiyorum. Bundan 20 yıl önce teşhisimizi çok iyi koymuş olmalıydık ki RABBİMİZE sonsuz şükürler olsun, değil bu hain fetocu örgütün yanından geçmek bir tek gazetelerine dahi beş kuruşumuz nasip olmadı.

 

28 Şubatta önce bizleri üniversitelerden, memuriyetten, askeriyeden kısacası yerleşmeyi kafalarına koydukları her mekandan uzaklaştırdılar. İmam hatipleri bir nevi yok ettiler. Dini ve diğer bilimleri aynı anda çocuklarına vermek isteyen halkımız için tek alternatif kaldılar. En zeki çalışkan çocuklar özel sınıflarda eğitildi. Asker, polis, yargı ayakları güçlendi. Dershaneleri insan kaynakları olarak kullandılar.

 

 

Darbeler hiç bu örgüte dokunmadı. 12 Eylül darbesi sağ ve sola darbe indirdi. Pkk ve Fetö’ye dokunmadı. 28 Şubat dindar bir nesli yok etti yerine Fetö nün kalifiye elemanları!

 

17 Aralık yargı darbesi denemesine kadar,  süreç benzer şekilde devam etti.

 

Emin olduklarında, sahiplerinin de izniyle tanklar, uçaklar, helikopterler aynı anda harekete geçti.

 

Halkı yok sayan Baas kafasını, batı medyasını kullanan Siyonist kafasını, sınırları denetimsiz bırakarak iç karışıklık hedefleyen Küreselci kafasını, tankın altında kendi insanını ezen Daeş kafasını ve fırsatı ganimet bilip saldırıları artıran pkk kafasını hep birlikte izledik.

 

 

Artık dünya buranın bir Mısır, Suriye, Irak, Libya olmayacağını, zillet içinde yaşamaktansa ölümü göze aldıklarını, mesele vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu anladı.

 

 

Allah darbelerini başlarına çaldı. Suçüstü yakalattı. Bizler bundan sonra millete ters olanın düşmanımız olduğunu görelim. Liyakatsiz, sadakatsiz insanları, destekleyenlere karşı duralım. Kefeniyle gezenlere sahip çıkalım. Allah bizi korudu, Hamd edelim. İnsanımız canını verdi dua edelim...

Unutmayalım bu ülke bütün Ümmete gereklidir.

 
Etiketler: POSTMODERN, DARBEDEN, SİLAHLI, DARBEYE,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir