Haber Detayı
19 Eylül 2016 - Pazartesi 10:37
 
Akpınar: “Batıcı Sistem Salih Nesiller Yerine Darbeci Yetiştirdi”
denizli haber / denizli 20 haber / Akpınar: “Batıcı Sistem Salih Nesiller Yerine Darbeci Yetiştirdi”
GÜNDEM Haberi
Akpınar: “Batıcı Sistem Salih Nesiller Yerine Darbeci Yetiştirdi”

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Denizli Şube Başkanı Halil Akpınar, yeni eğitim ve öğretim sezonu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

Akpınar, milli ve manevi yönü gelişmiş bir toplum isteniyorsa, FETÖ ve terör şebekelerinin eğitim sistemindeki tasfiyelerinin devam etmesi gerektiğini kaydetti.  Akpınar; “Görünen o ki, mevcut Batıcı eğitim sistemi salih nesiller yerine darbeciler yetişmiştir” dedi. Ayrıca OHAL bahane edilerek Darbe ürünü kılık kıyafet yönetmeliğinin dayatılmasını doğru bulmadıklarını, OHAL’in terör örgütleri için mücadele için alındığını, kıl ve tüy ile mücadele için alınmadığını aktardı.

 

Şuurlu Öğretmenler Derneği Denizli Şube Başkanı Halil Akpınar, bugün başlayan 2016-2017 eğitim-öğretim ders yılı ile ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı. Akpınar, “Yeni ders yılının tüm öğretmen, öğrenci, veli, eğitim çalışanı ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” diyerek, 15 Temmuz göndermesinde bulundu. Akpınar, “15 Temmuz darbe girişimi milletimizin temel hak ve hürriyetlerine yapılmış alçakça saldırıdır. Batıcı, materyalist anlayışla tanzim edilmiş olan eğitim sistemimizin bizi getirdiği vaziyet budur. Görünen o ki, mevcut batıcı eğitim sistemi salih nesiller yerine darbeciler yetişmiştir” diye konuştu.

 

DİN DOĞRU ÖĞRETİLİRSE DİYALOGCULAR ÇIKAMAZ

Akpınar açıklamalarının devamında ise, İslam anlayışının topluma doğru öğretilmediğini ifade ederek, “Son yaşadığımız olaya baktığımızda işin temelinde; doğru öğretilmeyen ve hayatın dışına itilen din olduğunu görürüz. İnsanımıza İslam’ı doğru öğretmeliyiz. Eğer İslam doğru öğretilirse diyalogcu anlayışla protestanlaştırılmış din ortaya çıkmaz, bunun yerine salih nesillerin oluşturduğu bir toplum meydana gelir.Devlet içinde gerek FETÖ gerekse bölücü teröre hizmet eden kadrolar aynı hassasiyetle tasfiye edilmelidir. Öğrencisine iyiyi, güzeli, hakkı ve adaleti öğretmek yerine onları dağa yönlendiren her kim olursa olsun  bunlara hakkettiği ceza verilmelidir. İddialar titizlikle incelenmeli, suçlu olanlar hakkettikleri cezayı bulmalı ancak masum insanlar sudan sebeplerle asla mağdur edilmemelidir. Kamu görevinden çıkarma gibi ağır hukuki sonucu olan bir işlemden evvel en azından bu kişilere masumiyetini ispatlama imkânı tanıyacak savunma hakları olmalıdır” dedi.

 

EĞİTİM SİSTEMİ YAZBOZ ANLAYIŞINDAN KURTARILMALI

“Yeni eğitim öğretim yılına yine bir dizi sorunlar yumağıyla girmiş bulunmaktayız. Yıllardır milli eğitimde kalıcı çözümlere imza atılmadığı için eğitim sistemimiz yazboz anlayışından kurtarılamamıştır” eleştirisini yapan Akpınar, şu hususlara dikkat çekti: “Öğretmen maaşları iyileştirilmeli, maaşlar 3600 göstergeye çıkarılmalıdır. Eğitim çalışanlarına her eğitim öğretim yılı başında bir maaş ikramiye verilmelidir. Doğuda ve mahrumiyet bölgelerinde çalışan öğretmenlere orada kalmayı teşvik edici ödemeler yapılmalıdır. Eğitim öğretimde çocuklarımızın ve gençlerimizin kalbine ne koyduğumuza dikkat etmeliyiz. Müfredat programları değiştirilip milli ve manevi değerlerimizi temel alan, inanç ve ahlak değerlerimizi önemseyen müfredatlar oluşturulmalıdır. Ders kitapları ahlâk ve maneviyatı temel alacak şekilde yeni müfredata göre hazırlanmalıdır. Öğretmen yetiştirme sistemini gözden geçirilmelidir. Öğretmen seçiminde hassasiyet gösterilmelidir. Öğretmenliği insan yetiştirme sanatı olarak gören, merhamet sahibi rehber eğitimciler yetiştirilmelidir. Mesleki eğitim teşvik edilmeli, aynı zamanda mesleki yeterlilik sahibi bireylerin yetişmesi için tedbirler alınmalıdır”  

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Akpınar:, “Batıcı, Sistem, Salih, Nesiller, Yerine, Darbeci, Yetiştirdi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir