Haber Detayı
03 Kasım 2016 - Perşembe 12:51
 
Eğitim-Bir-Sen Raporu Valiye Sundu
denizli haber / denizli 20 haber / Eğitim-Bir-Sen Raporu Valiye Sundu
EĞİTİM Haberi
Eğitim-Bir-Sen Raporu Valiye Sundu

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Kazım Tefçi ve yönetim kurulu üyeleri Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret ederek eğitimin içinde bulunduğu durumun fotoğrafını çeken Eğitime Bakış 2016 İzleme ve Değerlendirme raporunu sundu.

 

Eğitime Bakış 2016 İzleme ve Değerlendirme Raporu hakkında bilgi veren Şube Başkanı Kazım Tefçi, Türkiye’de eğitimle ilgili hemen hemen bütün göstergeleri içeren, bu alanda bugüne kadar hazırlanmış en kapsamlı çalışma olduğunu söyledi.

 

Başkan Tefçi “Okullaşma oranındaki büyüme, zorunlu olmasına rağmen eğitim dışında kalan çocukların durumu, mesleki eğitimdeki oransal gelişmeler, özel öğretim kurumlarının sayısal artışı, açık öğretimde öğrenci sayısında artış ve sebepleri, eğitim düzeyi ile iş gücüne katılım arasındaki oransal ilişki ve bunun ekonomik kazanca yansıması, sınıf mevcutlarındaki değişimin geçen dönemler ve OECD ortalamasına göre geldiği seviye, ihtiyaç duyulan derslik sayısı, öğretmen dağılımındaki dengesizliğin sebep ve sonuçları, öğretmen atama ve yer değiştirmelerinde gözlenen sıkıntıların risk analizi, ortaöğretimdeki öğrenci devamsızlığı, sınıf tekrarı, mezuniyet oranları, yükseköğrenime geçişte fırsat eşitsizliği, öğrenci başına yapılan harcamalar” gibi birçok konuyu içeren bu çalışmanın göstergelerinin yerelde yapılacak çalışmalara ışık tutacağını belirtti.

 

Başkan Tefçi ayrıca beşinci sınıfın yabancı dil dersi ağırlıklı hale getirilmesiyle ilgili araştırma yaptırdıklarını ve bunun sonucu olarak; zorluklar, riskler ve alternatifler hakkında bilgi verdi.

 

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sivil toplum örgütlerinin eğitimdeki değişim ve dönüşümler için yapısal değişiklikler gerektiren konularda sürece sağlayacakları katkının önemli olduğunu belirtti. Yabancı dil eğitimi konusuna da değinen Vali Altıparmak; öğrencilerin sadece bir yabancı dil değil birden fazla yabancı dil öğrenebileceği ve bunu gündelik hayatta kullanabileceği nitelikli bir dil eğitimi alması gerektiğini söyledi.

 

Ziyaret sonunda Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Kazım Tefçi Eğitime Bakış 2016 İzleme ve Değerlendirme raporunu Vali Dr. Ahmet Altıparmak’a takdim etti.

 

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Eğitim-Bir-Sen, Raporu, Valiye, Sundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir