Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 16:44
 
Ekrem Çetin'den Kara Cuma ve Milli Piyango Uyarısı!
GÜNDEM Haberi
Ekrem Çetin'den Kara Cuma ve Milli Piyango Uyarısı!

Sitemiz yazarlarından İlahiyatçı Yazar Ekrem Çetin, Kara Cuma safsatasına karşı halkı uyararak, Milli Piyango’ya karşı sert eleştiride bulundu.

 

Son günlerde Müslümanların gündemine de sokulan Black Friday’in (Kara Cuma) İngiliz ve ABD kökenli bir kültür olduğunu ve Müslümanların bayramını hedef aldığını bildiren sitemiz Yazarlarından İlahiyatçı Yazar Ekrem Çetin, “Kasım ayının son perşembesinden sonraki Cuma’yı Black Friday olarak kutlayan bu anlayış, Müslümanların en önemli bayram günlerinden biri olan Cuma gününün kutsiyetini hedef almaktadır” dedi.

 

Milli Piyango ve yılbaşı çekilişlerine de sert tepki gösteren Çetin, Milli(!) Piyango’nun devlet eliyle insanları günaha teşvik ettiğinin altını çizdi. Devletin ‘Milli’ ifadelerle kumar gibi sömürü sistemlerinin içinde yer almaması gerektiğini söyleyen Çetin, ülkemizin başına bela olan bu sömürü sisteminin artık son bulması gerektiğine vurgu yaptı.

 

İNANCIMIZA GÖRE CUMA, AYDINLIK GÜNLERİN MÜJDECİSİDİR

Hayat kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bizleri uyardığını bildiren Çetin, Bakara Sûresi’nde; “Siz onların dinlerine uymadıkça Yahudiler de, Hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak Allah’ın yoludur” ayetini hatırlatarak, “Kutlu doğumunu kutladığımız Rebiülevvel ayının şu günlerinde Peygamber Efendimiz de (s.a.s.) şöyle seslenmektedir bizlere “Kim müşriklerin nevruzlarına (bayramlarına) katılır, onların bayramlarını ( festival ve galalarını) kutlar ve ölünceye kadar onlarla birlikte bulunursa kıyamet gününde onlarla birlikte haşrolunur.” Beyhaki Sünenü’l-Kübra: 9/234. Hülasa-i kelam; bizler Müslümanız ve inancımıza göre Cuma günü, İslam ’ın aydınlık günlerinin müjdecisi bir bayram günüdür. Onu kara olarak nitelemek, ancak ruhu, vicdanı, hayatı kara olanların had bilmezliğidir. Biz Müslümanlara düşen bu karanlık zihinlere, düşüncelere, hayatlara uymamak, Cuma’nın aydınlığını göstermektir. Bizlere düşen görev onlara benzemeyerek aziz İslam davasının o nurlu yolunda sancağı burçlara dikme gayretidir” şeklinde konuştu.

 

 

HALKIMIZIN KATILIMI KABUL EDİLEMEZ

Medyada Black Friday (Kara Cuma) olarak kutlanan ve tüketim çılgınlığına dönüşen bir rezaletin Müslüman halkımızın da dünyasına sokulduğunu belirten İlahiyatçı Yazar Ekrem Çetin, “Irkçı emperyalist düzenin marifetiyle de tüketim çılgınlığına dönüştürülen bu günde dünya genelinde milyarlarca dolar para bir günde müsrifçe harcanmaktadır. Yürekleri ve toprakları yangın yerine çevrilmiş, açlıkla boğuşan milyonlarca insanın hayatta kalma mücadelesi verdiği şu zaman dilimlerinde Müslüman halkımızın bu çılgınlığa katılmaları kabul edilebilir değildir. Temelinde İngiliz ve Amerikan kültürü ve tahrif edilmiş inanışlar yatan, Kasım ayının son perşembesinden sonraki Cuma’yı Black Friday olarak kutlayan bu anlayış, Müslümanların en önemli bayram günlerinden biri olan Cuma gününün kutsiyetini hedef almaktadır” şeklinde açıklamada bulundu.  

 

İlahiyatçı Yazar Ekrem Çetin’den Milli Piyango ve yılbaşı çekilişlerine de sert tepki geldi! Çetin, Milli(!) Piyango’nun devlet eliyle insanları günaha teşvik ettiğinin altını çizdi. Devletin ‘Milli’ ifadelerle kumar gibi sömürü sistemlerinin içinde yer almaması gerektiğini söyleyen Çetin, ülkemizin başına bela olan bu sömürü sisteminin artık son bulması gerektiğine vurgu yaptı.

 

BU KANSERDEN KURTULMALIYIZ

Milli(!) Piyango ve yılbaşı çekilişlerine ilişkin açıklamalarda bulunan İlahiyatçı Yazar Ekrem Çetin, şunları kaydetti: “Bizler her yıl bıkmadan bu işin yanlış olduğunu hatırlattığımız halde hâlâ bu tarz bir sömürü sisteminin devam ediyor olması bizleri derinden üzmektedir. Müslüman’ın helal aşına haram katıldığı gibi isminin içinde ‘milli’ geçen bu durumun artık sonlandırılması gerekmektedir. Milli Piyango’nun özelleştirilmesini değil, ülke gündeminden çıkarılması gerektiğini söylüyoruz. Dünyanın birçok yerinde bu tarz şans oyunları var diye bizde de olacağı anlamına gelmez. Biz inançları olan bir milletiz ki bizim inancımızda emek verilmeden kazanma gibi bir olgu hiç bir surette kabul edilemez. Bu bir sömürüdür ve yapılması son derece yanlıştır. Devletin bu durumu artık değerlendirmesi gerekmektedir. Yanlıştan dönmenin hazırlıkları yapılmalı, bu ur, bu kanserden arınmalı, kurtulmalıyız” dedi.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Ekrem, Çetin'den, Kara, Cuma, ve, Milli, Piyango, Uyarısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir