Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 09:43
 
Honaz Yolunda Trafik Kazaları Azaltılacak
DENİZLİ Haberi
Honaz Yolunda Trafik Kazaları Azaltılacak

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipler, kazaların en çok yaşandığı yollarda çalışma başlattı.

 

Denizli- Karateke-Honaz yolunda araç yoğunluğu her geçen gün artmakta ve buna bağlı olarak da trafik kazaları meydana gelmektedir. Jandarma Trafik Şube Müdürlüğü, bu yolda meydana gelen trafik kazalarının azaltılması için çalışma başlattı.

 

Denizli-Honaz-Karateke yolu üzerinde son beş yılda meydana gelen trafik kazaları incelendiğinde, kazaların su deposu mevki, göz piknik alanı mevki ve pınarbaşı mevkilerinde bulunan virajlarda yoğunlaştığı tespit edildi.

 

 

Kazaların yoğunlaştığı bu noktalarda Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanlığı ve Karayolları Şefliği ile müşterek çalışma yapılmış, bu çalışma sonucunda yol işaretlemeleri tamamlanırken yol yapısı düzenlenmesi için gerekli proje hazırlanması başlatıldı.

 

Jandarma Trafik Timleri ise özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunlaşan trafikte; hız limitlerine uyulmasını sağlamak için hız denetimleri ve kaza meydana gelmesi durumunda ölüm-yaralanma riskini azaltmak için emniyet kemeri denetimleri yapacaktır.

 

 

Özellikle kış döneminde gölge kalan bölgelerde buzlanma meydana gelmekte, aracının hızını azaltmadan viraja giren sürücüler kaza yapmaktadırlar. Yapılacak denetimler ile trafiğin sakinleştirilmesi ve kazaların azaltılması amaçlanıyor.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Honaz, Yolunda, Trafik, Kazaları, Azaltılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir