Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 17:57
 
Küçük Samed Utku Barak hayatını kaybetti
DENİZLİ20HABER.COM
DENİZLİ Haberi
Küçük Samed Utku Barak hayatını kaybetti

Denizli Pamukkale İlçesi’nde okul servisinden inerken aracın çarpması sonucu ağır şekilde yaralanan küçük Utku, 5 günlük hayat mücadelesini kaybetti. Aile en zor kararı verirken küçük Utku’nun organları başkalarında hayat bulacak.

 

Alınan bilgiye göre, Kayıhan Mahallesi Değirmenönü Caddesi’nde okul servisi ile eve gelen İlkokul 4. Sınıf öğrencisi Samed Utku Barak, (10) servisten inerken başka bir aracın çarpması sonucu ağır şeklide yaralandı. 5 gün önce yaşanan kaza sonrası hastaneye kaldırılan küçük Utku, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

 

Dün gerçekleşen beyin ölümünün ardından, bugün baba Barak ile doktorların görüşmesi sonucunda aile en zor kararı vererek, küçük Utku hayata veda etti. Doktorların girişimi ile aile küçük Utku’nun organlarının bağışlanması kararı aldı. Küçük Utku’nun bir çok organı başka bedenlerde yaşayacak.

 

Küçük Utku’nun organ naklinin gerçekleşmesi işleminin ardından Perşembe günü aileye teslim edileceği belirtildi. Samed Utku Barak’ın küçük bedeni Perşembe günü Kayıhan Mezarlığı’nda toprağa verileceği tahmin ediliyor.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Küçük, Samed, Utku, Barak, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir