Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:15
 
Müftü Ahmet Hulusi Efendi ve Efsane Başkan Adnan Demirtürk Unutulmadı
GÜNDEM Haberi
Müftü Ahmet Hulusi Efendi ve Efsane Başkan Adnan Demirtürk Unutulmadı

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Milli Mücadele döneminde Denizli'ye işgal kuvvetlerinin girmemesi için cihad fetvasını yayınlayan ve "hiç değilse elinizle üçtaş atın" diyen kahraman Müftü Ahmet Hulusi Efendi'yi ve Milli Gençlik Vakfının efsane Başkanı Adnan Demirtürk’ü unutmadı.

 

Bu konuda bir mesaj yayınlayan AGD Denizli Şube Başkanı Hamza Öztürk, mesajında şu ifadelere yer verdi; 100 yıl önce Denizli’mize işgal kuvvetlerinin girmemesi için cihad fetvasını yayınlayan ve “hiç değilse elinizle üçtaş atın” diyen kahraman Müftü Ahmet Hulusi Efendi’yi rahmetle ve minnetle anıyoruz.

 

Denizli’mizde Milli Mücadele adına cihad bayrağını çeken ve İslam Kur’an için savaşa davet eden Müftü Ahmet Hulusi Efendi’yi iyi anlamamız ve iyi anmamız gerekir. "15 Mayıs 1919'da İzmir'in Yunan işgaline uğramasıyla Denizlimizin büyük alimi Müftü Ahmet Hulusi Efendi işgale karşı halkı ayaklandırmak için Bayramyeri Meydanı'nda Cihad ilan etmiştir. Bizler de Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi olarak, tam 100 yıl önce yaşanan bu olaydan ibret almak, nesillerimizi şuurlandırmak için Şehrimizde var gücümüzle çalışmalar yürütüyoruz.  

 

 

Nasıl ki bundan 100 yıl önce, 15 Mayıs 1919’da Müftü Ahmet Hulusi Efendi, Bayramyeri Meydanı’nda cihad fetvası ile İslam ve Kur’an için milleti mücadeleye davet etti ise, bizler de günümüzde Batı’nın işgal kuvvetleri ile yapamadığını kültür erezyonu ile yapılmaya çalışılmasına karşı mücadele vermeliyiz" dedi.

 

BU TOPRAKLARIN ŞEHİT KANLARI SONUCU VATAN HALİNE GELDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORDU

 Ayrıca 15 Mayıs’ın bizim için bir diğer önemi’de Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Adnan Demirtürk’ün Şehadetinin yıl dönümü oluşudur. Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanımız, gençliğin Mücahid, Şehid ağabeyi, büyük dava adamı Adnan Demirtürk Başkanımızı Şehadetinin 20. Yılında hasretle ve rahmetle anıyoruz.  “Tılsımı bozmayın. Tılsım kanlı bir kefenle Allah’ın huzuruna çıkmaktır.”  Bu toprakların şehit kanları ve büyük sıkıntılar sonucu vatan haline geldiğini çok iyi biliyor ve “Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık.”  “Başka Türkiye yok” diyen Milli Gençlik ve Anadolu Gençliğin merhum ağabeyi Adnan Demirtürk yaptığı çalışmalarla gençlere ufuk açmıştır.

 

    

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Müftü, Ahmet, Hulusi, Efendi, ve, Efsane, Başkan, Adnan, Demirtürk, Unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir