Haber Detayı
19 Eylül 2018 - Çarşamba 10:41
 
Necip Filiz'den Gaziler Günü Mesajı
GÜNDEM Haberi
Necip Filiz'den Gaziler Günü Mesajı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında,"Vatanını ve insanlık onurunu canından değerli bilerek şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiş, bu uğurda canını ortaya koymuş insanlarımız, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur" dedi.

 

Necip Filiz; “ Destanlar yaratan şehit ve gazilerimiz birer onur abidemizdir. Bu toprakları vatan yapanlar, bu uğurda şehit ve gazi olanlardır. Türk ulusu olarak onlara minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasına müteakip, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e  Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından 19 Eylül 1921 Günü mareşallik ve Gazilik ünvanı verilmiş ve bu vesile ile bugün Gaziler Günü olarak anılmaktadır.

 

Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, ezan sesimizin camilerimizde yankılanmasını, ,özgürlüğümüzün korunmasını ve milletçe namusumuzla, şerefimizle yaşamamızı gazi ve şehitlerimize borçluyuz. Türk ulusu için bu iki kavram da çok önemlidir. Manevi rütbelerin en yükseğidir.

 

Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için, savaş arkadaşları gazilerimizi hak ettikleri değeri vererek, onları her yerde ve her zaman onurlandırmalıyız. Çok şey borçlu olduğumuz gazilerimize gereken hürmeti ve saygıyı onlara vefa borcumuz gereği göstermemiz gerekir. Onların dertlerini, sıkıntılarını hafifletmek, hallerini, hatırlarını sorarak gönüllerini almak gazilerimize olan borcumuzdur.

 

Şehit aileleri ve gazilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmenin gayreti içerisindeyiz ve olmaya da devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz. Şehit ve gazilerimizin gösterdikleri kararlılık ve fedakarlığın Cumhuriyetimizin 100. Yıl hedeflerine doğru ilerlediğimiz şu günlerde bizim en büyük ilham kaynağımız olduğunu bir kez daha ifade ederek  “ Gaziler Gününü ”  en kalbi duygularımla kutluyor, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, halen hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömür diliyor saygılar sunuyorum.”

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Necip, Filiz'den, Gaziler, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir