Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 16:20
 
Öztürk, Sağlıktaki Yenilikleri Anlattı
SAĞLIK Haberi
Öztürk, Sağlıktaki Yenilikleri Anlattı

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC) Enerya’nın katkılarıyla düzenlediği  DGC AKADEMİ devam ediyor. DGC AKADEMİ’nin bu haftaki konuğu İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Berna Öztürk oldu.

 

Gazetecilerin yoğun katılım gösterdiği programda Öztürk, Sağlık haberciliği, Sağlık sistemi işleyişi  ve Hasta hakları ile ilgili bilgi verdi. Öztürk, yaptığı konuşmada, “Hepinizin hatırlayacağı gibi, eskiden Basında sağlıkla ilgili daha çok sansasyonel haberler yapılırdı. Bugün baktığımızda yazılı ve görsel medyada daha çok bilimsel haberlerin yapıldığını görüyoruz. Bu son derece sevindirici” dedi.

 

Öztürk, “Halkımızı bilinçlendirmede basının önemi çok büyük, çeşitli yollarla duyurmaya çalıştığımız duyurularımızı vatandaşa basın sayesinde daha çabuk ulaşıyor ve dönüş alıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Denizli’nin sağlık alanında son yıllarda Ülkemizle paralel olarak büyük gelişim gösterdiği ifade eden Öztürk, “Denizli 1 milyon nüfuslu oldukça büyük bir şehir. 13 bin 334 personelimizle bugün Denizli halkına sağlık hizmeti sunuyoruz. Bunun 7 bin 226’sı kamuda ve kamu hastanelerinde çalışan personeller. Geri kalanı ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde ve özel sektörde çalışıyor. Hekim sayısı en çok önemsediğimiz konulardan biri. Bugün kamuda 468 uzman ve 451 pratisyen hekimimizle çok güçlü bir orduyuz” diye konuştu.

 

Sağlık Müdürü Öztürk, programda ayrıca Sağlık alanındaki yenilikler, Aile Hekimliği ve koruyucu sağlık hizmetleri konusunda bilgi verdi. Program soru cevap bölümüyle sona erdi.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Öztürk,, Sağlıktaki, Yenilikleri, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir