Haber Detayı
15 Haziran 2016 - Çarşamba 09:11
 
Seri katilin cezaevindeki ilk sözü uzun zamandır ilk kez yatakta yatacağım
denizli haber / denizli 20 haber / Seri katilin cezaevindeki ilk sözü uzun zamandır ilk kez yatakta yatacağım
GÜNDEM Haberi
Seri katilin cezaevindeki ilk sözü uzun zamandır ilk kez yatakta yatacağım

Türkiye’nin gündeminde seri katil olarak bilinen ve 3 kişiyi öldüren Atalay Filiz, kendisini koğuşa getiren görevlilere, "Uzun zamandan beri ilk kez yatakta yatacağım" dediği öne sürüldü.

Firarının 17'nci gününde İzmir'de yakalanan Atalay Filiz, Silivri Cezaevi'ndeki ilk gecesini uyuyarak geçirdi. Tek kişilik karantina koğuşuna koyulan Filiz'in, kendisini koğuşa getiren görevlilere, "Uzun zamandan beri ilk kez yatakta yatacağım" dediği öne sürüldü.

ARAZİDE BİTKİN DÜŞTÜ

Atalay Filiz (29), 3 yıl önce Ankara'da işlediği çifte cinayetin ardından kayıplara karışmıştı. Firari olduğu dönemde Tuzla'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın eşinin işlettiği çay bahçesinde çalıştı. Kendi iddiasına göre, gerçek kimliğini öğrenen Kayıkçı'yı 27 Mayıs'ta öldürdükten sonra yine ortadan kaybolmaya çalıştı. Ancak ilk cinayetin ardından yaptığını bu kez yapamadı. Gazete ve televizyon haberlerine çıktığında tüm Türkiye adını öğrenmişti. 17 günlük firarının ardından ise İzmir'de yakalandı. Son günlerini arazide geçirdiği için oldukça yorgun ve bitkindi.

GECE 1'DE KOĞUŞA ALINDI

Aynı gün İzmir'den İstanbul'a getirilirken araçta uyuyakaldı. İstanbul'a getirilince hemen sorgu süreci başladı. Polis tarafından sabaha kadar sorgulandı. Önceki sabah ise İstanbul Anadolu Adliyesi'ne götürüldü. Burada adliyenin nezarethanesinde uyumaya çalıştı ancak başaramadı. Mahkeme tutuklanmasına karar verince, polisler tarafından üzerinde çelik yelekle Silivri Cezaevi'ne getirildi. Detaylı üst araması ve diğer işlemlerin tamamlanması saat 01.00'i buldu. Atalay Filiz tek kişilik karantina koğuşuna alındı.

Kaynak: Hürriyet

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seri, katilin, cezaevindeki, ilk, sözü, uzun, zamandır, ilk, kez, yatakta, yatacağım,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir