Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 17:01
 
Acıpayam Belediye Başkanı Şevkan İddiaları Reddetti
SİYASET Haberi
Acıpayam Belediye Başkanı Şevkan İddiaları Reddetti

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, kardeşi ve kendisiyle ilgili  gündeme gelen rüşvet iddiaları ile ilgili düzenlediği basın toplantısında, iddiaları kabul etmedi ve asılsız suçlamalardan aklanmak için başlatılan yasal sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

 

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ile CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın yaptıkları basın toplantısı ile gündeme gelen Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan rüşvet aldığı yönündeki iddialara cevap verdi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Başkan Şevkan, iddiaların asılsız olduğunu ve bu suçlamalardan aklanmak için yasal süreci kendisini başlattığını söyledi. 

 

 

“BELGE VARSA MAHKEMEYE VERİN"

 

Denizli CHP İl Başkanı Akbaba'nın mesleğinin avukatlık olduğuna dikkat çekerek açıklamaların gerekli araştırmaları yapılmadan gerçekleştirildiğini kaydeden başkan Şevkan, “15 Kasım 2019 Cuma günü CHP İl Başkanı Avukat Mahir Akbaba beyefendi ve Denizli Milletvekilimiz Sayın Teoman Sancar ile birlikte  bir kısım Acıpayam Belediye  CHP `li Meclis Üyelerini yanlarına alarak benim ve kardeşim ile ilgili çok acı, can yakıcı, onur kırıcı bir açıklama yapmışlardır. Açıklamalarını elbette ibretle izledim.Ancak iyi pencereden bakarak 'Temiz toplum oluşumu  için hiçbir şey den kaçmamalıyız'  dedim. Hesap veren ve verebilen Belediye Başkanı olmak en büyük özelliğim diye düşünürken  elbette bu tür hareketlerden rahatsız olmak yersizdir. Ancak keşke öncelikle küçük bir araştırma yapsalardı, hem sayın başkanım hem de Denizlimizi temsil eden Sayın vekilimiz beni arasalardı, beni aramak zor geliyorsa eğer herhangi bir Acıpayamlıya sorsalardı, inanın şuan da burada olmayacaktık. Ben inanıyorum ki eğer samimi iseler ve siyasi bir intikam peşinde değilseler ki Sayın Vekilimizin ve Sayın başkanın bu duygular içinde olmadıklarına inanıyor ve inanmak istiyorum. Ve Yüce Atatürk’ün meclisindeki bir vekilin yalanla dolanla iş yapmayacağına inanıyorum. Sayın Vekilimin içindeki hümanist insani duygularının olduğunu ancak siyaset uğruna böyle bir olay içine girdiklerini düşünmekte istemiyorum. Görüldüğü gibi yanımda ne il başkanım ne de vekillerim var. Bu benim onur savaşım. Onun için bu toplantıya yalnız geldim. Ben 657 sayılı kanun terbiyesi almış bir insanım. Benim için belge önemlidir. Benim ile ilgili atılan bu çirkin iddia ile ilgili varsa somut belgeleri mahkemeye sunsunlar. Eğer yoksa bu açıklama zayıflığın ve acizliğin bir göstergesidir” dedi.

 

 

“KENDİMİ İHBAR EDİYORUM”

 

Rüşvet iddiası ile ilgili yasal süreci kendisinin başlattığını ve Cumhuriyet Savcılığı’na gidip kendisini ihbar edeceğini de dile getiren Başkan Şevkan, herkesin onuru ve gururu için yaşadığını belirtti. Olayla ilgili kardeşi dahil kim varsa cezalandırılması için gereken mücadeleyi vereceğini kaydeden başkan Şevkan, kendisi hakkında dava açılabilmesi için İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’ne de başvuru yapacağını söyledi.

 

 

"BUNLAR TEHTİT VE DÜZMECE"

 

İddiaların tehtit ve düzmece olduğunu iddia eden Şevkan, "Buradan Acıpayam halkına sesleniyorum lütfen bu konulara inanıyorsanız hatta içinizden biri bile inanıyorsa ben gerekeni hemen yapacağım. Saygıdeğer basın mensupları size de aynı şeyi söylüyorum gidin Acıpayam’a gördüğünüz ilk kişiye sorun başkan böyle bir şey yapar mı deyin size söz veriyorum yapar ya da yapmaz demesini bırakın kuşku ile gözünüze bakarsa yine gereğini yapacağım.Hatta bu elimdeki belgede ki Denizli Cumhuriyet Baş savcılığına beni şikayet eden kişiye de sorun.Eğer varsa yüreğinde bir yiğitlik doğru söyleyecektir.İster lehimde ister aleyhimde yine gereğini yapacağım. Meclisimiz de konu gündeme geldiğinde mahkeme süreçlerini sayın meclis üyelerine anlattım. Ben kardeşime sonuna kadar güveniyorum. 'Ancak varsa bir hatası onu bırakın mezardan dedem gelse de cezalandırmalıdır' dedim. Buradan Acıpayam Halkına da meclis üyelerini bir kez daha gözden geçirmelerini dilerim ve bir Pazar günü şifre haber de kendimi gördüm. Şahsın seçim öncesi radyo konuşmalarının düzmece ve tehditle olduğunu söylediğini gördüm ayrıca şahsıma da 18 bin TL para verildiğini iddia ediyor. Şok oldum. Tehdit, düzmece şaşkınlık."

 

“RÜŞVET İDDİALARI İSPATLANIRSA GEREKENİ YAPARIM”

 

Üzerine atılan rüşvet iddialarını aklanıncaya kadar takip etmekte ve ne gerekiyorsa yapmakta kararlı olduğunu ifade eden başkan Şevkan, müfettişlerin kendilerini sık sık denetlediklerini söyledi. Özellikle müfettişleri kendisi tarafından denetlenmek üzere çağırdığını dile getiren Şevkan, "Bu iddialar içinde yine müfettiş isteyeceğiz. Rüşvet aldığım ispat edilirse gerekeni yaparım ve bugün giderim" diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: Acıpayam, Belediye, Başkanı, Şevkan, İddiaları, Reddetti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir