Haber Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 09:11
 
AGD’den Fikir Duvarı çalışması
AGD’den Fikir Duvarı çalışması / denizli haber / denizli 20 haber
EĞİTİM Haberi
AGD’den Fikir Duvarı çalışması

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi İmam Hatipler Komisyonu Denizli’de bulanan İmam Hatip Liselerinde “Peygamber Efendimizin izindeki öncülerimiz Öğretmenlerimiz” konulu fikir duvarı çalışması yaptı.  


Anadolu Gençlik Derneği’nin bu çalışmasına öğrenci ve öğretmenlerden yoğun ilgi oldu. Çalışma hakkında bir açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi İmam Hatipler Komisyonu Başkanı Taha Yiğit, “Bizler öğrencilerimizin görüş ve fikirlerini her zaman önemsiyoruz. Bu yüzden okullarımızda bu çalışmaları yapıyoruz. Amacımız Peygamber Efendimizin izinde giden bizlere rol ve model olmuş öğretmenlerimizin bu fikir duvarına yazılmasını sağlamak” dedi.

 

 GENÇLİĞİMİZE PEYGAMBER EFENDİMİZİ İYİ ANLATMALIYIZ

 

 “Bugün çekilen tüm sıkıntılar Peygamberimizin yolundan gitmediğimizden ve onu yeterince anlayamadığımızdan kaynaklanmaktadır. Peygamberimizin (S.A.V) gençlere olan ilgisini incelediğimizde, onun bütün gayret ve hedefinin, inançlı, dindar, ahlaklı ve iffetli bir gençlik oluşturabilmek olduğunu görüyoruz. Yüce Efendimiz (S.A.V), onları şefkatle bağrına basmıştır. Bugünün gençliğine Efendimizden alınacak oldukça büyük dersler vardır. 

Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen bir Peygamberden gençlere miras kalan ziynet ancak ve ancak onun sünnetidir. Onun söylemleriyle bezenmeye, onun eylemleriyle yaşamaya bütün insanlığın ihtiyacı var” dedi 

 

Yiğit, açıklamasının devamında ise nasıl Peygamber Efendimiz Mus’ab bin Umeyri  Mekke’den Medine’ye İslam’ı anlatmak için bir eğitimci, bir öğretmen olarak gönderdiyse aynı şekilde günümüzde de Mus’ab bin Umeyr’lere çok ihtiyacımız var dedi. 

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: AGD’den, Fikir, Duvarı, çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir