Başkan Akışık; “Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız” "/>
asa
Haber
29 Eylül 2020 - Salı 16:57
 
Başkan Akışık; “Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız”
SİYASET Haberi
Başkan Akışık; “Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız”

Denizli İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık: "İşgalci Ermenistan'a karşı haklı davasında, kardeş Azerbaycan'ın yanındayız" dedi.

 

Denizli İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, 27 Eylül 2020 günü sabah saatlerinde Azerbaycan Ermenistan sınır hattında, Ermeniler tarafından başlatılan ve sivilleri hedef alan saldırılar sonrasında başlayan çatışmalar ve bölgedeki gerginlikle alakalı konuştu.

 

90'lı yılların başında hukuksuzca işgal edilen toprakların kadim Türk yurdu olduğunu belirten Akışık, "Kadim Türk yurdu Karabağ'ı Asala ve pkk terör örgütünün yuvası haline getiren Ermenistan, sürekli tacizkar tutumunu tekrar etmektedir. Kardeş Azerbaycan ise vatan topraklarını savunmak için meşru müdafaa hakkını kullanarak gerekli cevabı silahlı kuvvetler ile birlikte vermiştir.

 

Can Azerbaycan, küstah ve dış mihraklarla beslenen Ermenistan'a karşı vatan toprağını koruyacak ve işgal altındaki Karabağ'a kavuşmak için tüm gücünü ortaya koyacaktır. Yeniden müzakere edilmesinin bahsi bile olmayacak ve Azerbaycan'ı masaya tekrardan oturtamayacaklar. Art niyetli güçler bu kez başaramayacaklar.

 

Türkiye Cumhuriyeti tek yürek olarak gerekli tüm açıklamaları yapmıştır. Bu açıklamalar Azerbaycan'da yaşayan kardeşlerimiz için moral kaynağı ve güç timsali olmuştur. Ümit ediyorum ki Azerbaycan ordusu 30 yıllık adaletsizliğe son verecek ve Türk Yurdu Karabağ'ı Asala ve PKK artıklarından arındırarak tekrardan Türk yurdu yapacaktır. İYİ Parti olarak, kardeş Azerbaycan'ın yanındayız. Haklı ve milli mücadelelerinin başarıyla sonuçlanmasını istiyoruz. Allah Azerbaycan ordusunu ve Mehmetçiklerini korusun ve zaferler ihsan eylesin" diye konuştu.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Başkan, Akışık;, “Kardeş, Azerbaycan’ın, yanındayız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı