Haber Detayı
01 Ocak 2017 - Pazar 11:21
 
Çameli'de Tur Kayağı Eğitimi Başladı
Denizli Çameli İlçesi'nde 7 den 77 ye herkesin alabileceği tur kayağı (dağ kayağı) eğitimini, 40 yıllık dağcı ve tur kayağı eğitmeni Akay Dağcılık Kulübü Başkanı Ahmet Nuri Öztürk veriyor.
SPOR Haberi
Çameli'de Tur Kayağı Eğitimi Başladı

Denizli'ye özelliklede Çameli ilçesine yağan yoğun kar nedeni ile, Tur (dağ) kayağında mekanik tesis teleferik ve ezilmiş sıkıştırılmış kara ihtiyaç olmadığını belirten Öztürk, bu fırsatı değerlendirmek gerektiğini belirtti.

 

Ahmet Nuri Öztürk

 

Öztürk, " Bol karda dağ kayağı ile akrobasi de mümkündür . TV belgesellerinde gördüğümüz çığ ile hareket edip çığın önünden kaçan kayakçılar dağ kayakçısıdır.İlçemizin kış turizmine açılması için dağ kayakçılığını öğrenmek ve yaşamak ayağımıza gelen önemli bir fırsattır. Oğlum Yıldırım Beyazıt Öztürk (Alpin Outdoor ) da profesyonel hem heliksi ci hem de dağ kayakçısıdır. 


Tur kayağında dağ zirvelerine çıkarken ayağınıza taktığınız tur kayağını çıkarmadan tırmanırsınız ve inişte ustalığınıza ve tecrübenize bağlı akrobatik hareketlerle inersiniz.
Çameli'ye kar yağdığında tur kayağını evinizden ayağınıza takıp dilediğiniz yerden kayma ve evinize ayağınızda dağ kayağı ile dönme lüksünü yaşayabilirsiniz" dedi.

 

 

Heliksi'de (helikopter sizi dağ zirvesine koyar) dağ kayağı kullanıldığını belirten Öztürk, Karkın ve Ak dağ'ın dağ kayağı ve heliski için uygun olduğunu dile getirdi.

 

Tur Kayağı'nı Türkiye'de eğitimini veren olmadığını olsa bile yok denecek kadar az olduğu söyleniyor. Tur kayağını öğrenmek isteyenlerin Çameli'de bulunan Ahmet Nuri Öztürk'den yardım alabilecekleri belirtildi.


 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Çameli'de, Tur, Kayağı, Eğitimi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir