Haber Detayı
06 Aralık 2016 - Salı 10:22
 
Çinliler Artık ‘Beyaz Cennet’i Daha İyi Tanıyacak
denizli haber / denizli 20 haber / Çinliler Artık ‘Beyaz Cennet’i Daha İyi Tanıyacak
 
 
 
TURİZM Haberi


Kültür Turizm Bakanlığı, GloriousDmc Travel ile Çin Halk Cumhuriyeti’nin CCTV 6 kanalı Türkiye’nin farklı bölgelerinde ‘Kültür, sanat, sinema ve turizmi’ konu alan çekimlerinin bir ayağını da Pamukkale ve Karahayıt’ta yaptı.

 

Dünyaca ünlü sanatçı Nicolas Cage’nin 2010 yılında Pamukkale’de çekmiş olduğu ‘Hayalet Sürücü-2’ filmi ile ilgili de detaylı bilgi alan ekip, ‘Beyaz cennet’ Pamukkale’nin de pamuk travertenlerine hayran kaldı. Bu çekim, Çin’den Pamukkale’ye gelecek turist sayısının da artırılmasını hedefliyor.

 

İLKER YETİMOĞLU ANLATTI

Denizli’den o dönemde ünlü sanatçı ile rol alan İlker Yetimoğlu ile de röportaj yapan Çin devlet televizyonu ekibi, çekimleri esnasında bu filmin bilgilerine de geniş yer verdi. Denizli ve Pamukkale’nin Dünya tarafından bilindiğini belirten İlker Yetimoğlu, “Çin devlet televizyonuna buradaki çekimlerinde yardımcı olduk. Denizli ve Pamukkale’nin tanıtımında küçük dahi olsa rol üstlendik. O zaman film için Karadenizliler derneği olarak Cast şirketine 100 figüran verdiğimiz için bizimle röportaj yapmayı uygun buldular. Nicolas cage’nin çektiği film hakkında da söyleşi de bulunduk” dedi. Çekimler, Şubat ayında CCTV 6 MOVIE Film kanalında yayınlanacak.

 

 

 

Hacı Selamoğlu

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çinliler, Artık, ‘Beyaz, Cennet’i, Daha, İyi, Tanıyacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Özlü Sözler
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv
Haber Yazılımı