Haber Detayı
23 Mart 2018 - Cuma 10:27
 
Denizli'de çamur yağacak!
DENİZLİ Haberi
Denizli'de çamur yağacak!

Denizli’de bugün hava sıcaklığı 14 ila 19 derece arası görünürken, havanın sağanak yağışlı olacağı, başlayan yağmur ile birlikte havada bulunan toz bulutu ile birlikte çamur şeklinde olacağı tahmine diliyor.

 

Denizli’de rüzgarın Güneyden estiği şiddetinin ise 18 km/sa şeklinde esmesi bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden, yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Kırşehir, Yozgat, Samsun, Amasya, Çorum ve Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Öğle saatlerinde rüzgarın iç ve doğu kesimlerde yer yer toz taşınımı beklenirken yağacak yağmurun çamur şeklinde olması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, batı bölgelerde hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri civarına ineceği diğer yerlerde değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta, iç ve batı kesimlerde kuvvetli, Marmara’nın güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik), İç Ege (Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli), Göller Yöresi (Isparta ve Burdur), İç Anadolu bölge geneli ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu) zaman zaman fırtına (50-80 km/sa.) şeklinde esmesi bekleniyor.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli'de, çamur, yağacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir