Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 16:31
 
Denizli'de kaçak sigara ve içki operasyonu
ASAYİŞ Haberi
Denizli'de kaçak sigara ve içki operasyonu

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Denizli'de yapılan çalışmalar sonucunda sigara ve kaçak içki operasyonunda, çok sayıda kaçak sigara ele geçirilirken, 6 kişi gözaltına alındı.

 

Denizli'de, tütün ve tütün mamulleri ve alkollü içki kaçakçılığı suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonların tespit edilerek şüphelilerin yakalanmasına yönelik yakalama çalışmaları başlatan ekipler, Denizli'de bulunan işyerlerinde ve şehrin belli noktalarında kontroller gerçekleştirdi.

 

 

Yapılan kontroller esnasında durumundan şüphe edilen ve üzerinde yük bulunan bir kamyon görevli ekiplerce gerekli tertibat alındıktan sonra durduruldu. Araç içerisinde yapılan kontrollerde gerekli belgeleri bulunan yasal yük arasında farklı kolilerin olduğu görüldü. Kamyon kasası tamamen boşaltıldığında aracın kasasının en arkada son bölümünde bu kolilerin gizlenerek farklı renk ve şekillerde değişik markalara ait kartonlar içerisinde toplam 29 bin 30 paket kaçak sigara bulunarak el konuldu.

 

Yine kaçakçılık suçlarının önlenmesi kapsamında görevli ekiplerce ilimizde bulunan 3 farklı işyerinde yapılan kontrol ve aramalarda bir işyerinde damacana içerisine yasadışı olarak yapılan sahte/kaçak alkollü içkinin pompa yardımıyla farklı ebatlarda pet ve cam şişelere koyarak kaçak alkol satışının yapıldığı tespit edildi.

 

Denizli'de bulunun işyerlerinde ve yüklü bir kamyon içerisinde yapılan aramalarda toplam 29 bin 30 paket kaçak sigara bin 500 adet içi kıyılmış tütün ile doldurulmuş dolma sigara, 280 litre ve 32 şişe kaçak/sahte alkol, 45 adet kaçak ilaç bulunarak el konuldu.

 

Yakalanan 6 şüpheli şahıs hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Denizli'de, kaçak, sigara, ve, içki, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir