Denizli'de koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi "/>
asa
Haber
15 Ekim 2020 - Perşembe 08:33
 
Denizli'de koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi
DENİZLİ Haberi
Denizli'de koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi

Denizli için açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka artışlarının yüzde 35 yükseldiğini belirtti. Bu oranın HES uygulamasında yoğunluk haritasına da yansıdığı gözlemleniyor. Kurallara uyulmaması nedeniyle kent merkezinde ve bir çok ilçede risk oranı artışı sürüyor.

 

Vakaların kent merkezinde yoğunluğun devam ettiği gözlendiği Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması verilerine bakıldığında yoğunluğun bazı ilçelerde de yaşandığı görülüyor. Geçtiğimiz haftalarda, Çameli, Beyağaç ve Güney İlçelerinde vakaların bitmesinin ardından güncellenen HES uygulamasında 3 ilçede de yeniden vakaların tespit edildiği gözlemlendi.

 

İLÇELERDE RİSK ARTIŞI

Daha önce vakaların yaşanmasına rağmen risk oranı düşük olan Çivril, Honaz, Buldan, Sarayköy, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde riskin arttığı görülüyor. Babadağ, Bozkurt, Çal ilçelerinde ise risk oranının düştüğü HES uygulamasında belirtiliyor.

 

Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulaması ile Denizli’de koronavirüs vakası yoğunluk haritasında mavi, yeşil, sarı ve kırmızı alanlar olarak işaretlenen bölgelerde mavi alan en düşük, kırmızı alan ise en riskli bölge olarak belirtiliyor.

 

İşte, uygulamadan elde edilen verilere göre Denizli’deki koronavirüs yoğunluğundaki son durum...

 

 

 

 

 

 

 

 

İLÇELERDE SON DURUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Köksal İRER
Etiketler: Denizli'de, koronavirüs, yoğunluk, haritası, güncellendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı