Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 16:35
 
Denizli Merkezli 5 İlde Dolandırıcılık Operasyonu
ASAYİŞ Haberi
Denizli Merkezli 5 İlde Dolandırıcılık Operasyonu

Denizli olmak üzere İstanbul, Antalya, Kocaeli, Osmaniye ve Kastamonu illerinde eş zamanlı olarak Nitelikli Dolandırıcılık ve Banka Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması operasyonu düzenlendi.

 

 

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığının 2019 / 512 sayılı soruşturma dosyası kapsamında yapılan tahkikatta, internet üzerinden oluşturulan sahte ( phishing yöntemi ) banka siteleri aracılığı ile müştekiler Melih ÇELEBİ, Nuri Ender ARIN ve Hakkı TEZCAN isimli şahıslar adına kayıtlı bulunan banka ve kredi kart hesapları üzerinden bilgi ve rızaları dışında başka hesaplara 9.130 TL. suç geliri elde edildiğinin öğrenilmesi üzerine yapılan çalışmalar neticesinde olaya karıştıkları tespit edilen 7 ( yedi ) şüphelinin Türkiye genelinde benzer bir çok suça karıştıkları ve yaklaşık 365.000 TL’nin suç gelirinin tespit edildiği Nitelikli Dolandırıcılık ve Banka Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması olayı ile ilgili olarak, 08.02.2019 günü saat:08:00 ‘de başta Denizli olmak üzere İstanbul, Antalya, Kocaeli, Osmaniye ve Kastamonu illerinde yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde, olay şüphelileri; E.D. Denizli, O.T. ve E.K. İstanbul, Ö.Y. Antalya, Ç.K. Kocaeli, A.Ç. Osmaniye, Y.S.A. Kastamonu illerimizde yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan ev ve işyeri aramalarında suça konu çok sayıda delile ulaşıldı.

 

Delillerde ise : Bilgisayar Hard Disk, Dizüstü Bilgisayar, Cep Telefonu, Banka Kredi Kartı, Banka Kartı ve Sim Karta  el konuldu, şüphelilerin Denizli'ye sevkleri başlatıldı.

 

Soruşturma Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan; E.D. , O.T. , E.K. , Ö.Y. , Ç.K. , A.Ç. ve Y.S.A. isimli şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından Nitelikli Dolandırıcılık, Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması suçlarından, 11.02.2019 günü (Bugün) Denizli Cumhuriyet Başsavcılığında hazır edilmek üzere Şube Müdürlüğüne sevkleri sağlandı.

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Semih Can
Etiketler: Denizli, Merkezli, 5, İlde, Dolandırıcılık, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir