Haber Detayı
26 Kasım 2016 - Cumartesi 09:08
 
Gayemiz Gençlerimizde Tarih Bilincini Ve Ecdat Sevgisini Artırmak
Gayemiz Gençlerimizde Tarih Bilincini Ve Ecdat Sevgisini Artırmak / denizli haber / denizli 20 haber
 
 
 
DİĞER Haberi


Denizli AGD Dış ilişkiler Komisyon Başkanı Recep Zeybek, Mazlum Coğrafyalar toplantısında, "kendi tarihini bilmeyen geleceğine yön veremez" dedi.

 

Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesinde Cuma Sohbetleri devam ediyor. Cansuyu Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği Gönüllüsü Tarihçi ve Denizli AGD Dış ilişkiler Komisyon Başkanı Recep Zeybek Hocanın muhteşem anlatımıyla devam eden Mazlum Coğrafyalar serisinde bu Cuma Şinasi Gökbel Eğitim ve Toplantı Salonunda Misak-ı Milli ve Lozan öncesi Osmanlının son durumu 1. oturumda anlatıldı.

 

Günümüz olaylarını anlamak için Tarihimizi bilmek zorundayız diyen Recep Zeybek, kendi tarihini bilmeyen, geleceğine yön veremez. Bizim geçmişimiz ilk insan Adem (asm), Rabbimizin bize göndermiş olduğu peygamber Fahr-ı kainat Efendimiz (s.a.v) ve şanlı İslam tarihimizdir. Diye konuştu.  

 

Zeybek, Denizli halkımızda ve gençlerimizde tarih bilincini ve ecdat sevgisini artırmak, bayrak ve vatan sevgisini pekiştirmek için çalışıyoruz dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Gayemiz, Gençlerimizde, Tarih, Bilincini, Ve, Ecdat, Sevgisini, Artırmak,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Evet Mi ? Hayır Mı ?
Özlü Sözler
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv
Haber Yazılımı