Haber Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 08:58
 
GEKA Yönetim Kurulu Üyeleri, Karahayıt’ta incelemelerde bulundu
GEKA Yönetim Kurulu Üyeleri, Karahayıt’ta incelemelerde bulundu / denizli haber / denizli 20 haber
TURİZM Haberi
GEKA Yönetim Kurulu Üyeleri, Karahayıt’ta incelemelerde bulundu

Pamukkale’de gerçekleştirilen 89. GEKA Yönetim Kurulu toplantısı için Denizli’ye gelen Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Yönetim Kurulu Üyeleri, Termal Turizm Kenti Karahayıt’ta hizmet veren Nobel Tıp Merkezi’ni ziyarette bulunarak, GEKA’nın desteği ile alınan cihazları inceleyerek bilgi aldılar.

 

Ziyarete; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Muğla Valisi Amir Çiçek, Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

 

Burada termal su bölgesi ile fizik tedavide kullanılan ve GEKA desteği ile alınan cihazları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alan Kurul üyeleri, tedavi gören hastalar ve hasta yakınlarıyla da sohbet ettiler. Nobel Tıp Merkezi, ve 2015 yıllarında Alternatif Turizm Mali Destek Programı çerçevesinde 2013 yılında 246.691,92 TL, 2015 yılında ise 403.400 TL destek almıştı.

 

GEKA Yönetim Kurulu Üyeleri, son olarak UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Beyaz Cennet Pamukkale’deki Hierapolis Antik Kentini ziyaret ettiler. İlk olarak Antik Tiyatro’ya çıkan Kurul üyeleri, daha sonra Antik Havuz’u gezerek Müze Müdürü Hasan Hüseyin Baysal’dan bilgi aldılar.

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: GEKA, Yönetim, Kurulu, Üyeleri,, Karahayıt’ta, incelemelerde, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir