Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 13:57
 
Pamukkale’de Kurs Zamanı Çok Verimli Geçiyor
PAMUKKALE BELEDİYESİ Haberi
Pamukkale’de Kurs Zamanı Çok Verimli Geçiyor

Pamukkale Belediyesi’nce 17 farklı alanda “Pamukkale’de Kurs Zamanı” sloganıyla açılan kurslardan olan halk oyunlarında sonbahar dönemi kursiyerleri sertifikalarını aldı. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Her yaştan vatandaşımıza farklı seçenekler sunduğumuz kurslarımıza gösterilen ilgibizleri mutlu ediyor” dedi.

 

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, halk oyunlarının gelecek kuşaklarımıza aktarılmasının amacıyla açılan ücretsiz halk oyunları kurslarının sonbahar etabının tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını takdim etti. Pamukkale Belediyesi Atatürk Caddesi ek hizmet binasında yetişkinlere yönelik hafta içi vehafta sonu olmak üzere düzenlenen 2 kursa25 kursiyer katıldı. Başkan Örki, “Halk oyunları kurslarımız Zehra Nihat Moralıoğlu Ortaokulu’nda 25 öğrencimizle ve Osman Aydınlı İlkokulu’nda da 25 öğrencimizle düzenlendi. Hem öğrencilerimize hem de yetişkinlere yönelik açtığımız kurslarımızın ilk etabı olan sonbahar dönemini tamamlayan kursiyerlerimize sertifikalarını geçtiğimiz günlerde takdim ettik. Şubat ayı başıyla da 2.etap halk oyunları kurslarımız haftaiçi ve haftasonu olarak tekrar açıldı” diye konuştu.

 

 

“EL SANATLARI FARKLI BİR DÜNYA”

 

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, halk oyunları kursiyerlerine sertifika takdiminin ardından, ilçe genelinde yaşayan kadınlara yönelik açtıkları el sanatları kurslarını ziyaret etti. Pamukkale Belediyesi Ek hizmet Binasında düzenlenen Ebru sanatı ve ahşap boyama kurslarınakatılanlarla bir araya gelen BaşkanÖrki, kursiyerlerle birlikte ebru boyama çalışması yaptı. “Ebru Sanatı sabır ve emek gerektiren bir hobi” diyen Başkan Örki, “Aynı eserin ikincisini tekrar etmek mümkün olmuyor. Bu nedenle en başından itibaren çok uğraş gerektiren bir iş. El Sanatları farklı bir dünya. Geleneksel el sanatlarına olan Ebru sanatına gönül veren kursiyerlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Pamukkale Belediyesi’nce ilçe genelinde yaşayan kadınlara yönelik bir çok branşta ücretsiz kurslar açtıklarını söyleyen Başkan Örki, “Kadınlarımızın zamanlarını iyi değerlendirmeleri ve el becerilerini geliştirmeleri amacıyla açılan ücretsiz kurslarımıza ilgi oldukça yoğun oldu. İlçemizin farklı noktalarında açtığımız kurslarda İpek böceği kozasından çiçek yapımı, seramik porselen çiçek yapımı, kağıtrolyef şekillendirme, katı kağıt oyma sanatı,giyim teknolojileri, ebru boyama, ahşap boyama, el işi kapı süsü gibi birçok farklı konularda kursiyerlerimiz eğitim alıyor. Kadınlarımız bu kurslarla boş zamanlarını daha verimli bir şekilde değerlendirirken, el becerisi kazanarak, ev ekonomilerine katkı yapma şansını da buluyor. Kadınlarımıza desteklerimiz her zaman devam edecektir” ifadelerini kullandı. Ebru sanatı ve ahşap boyama kurslarınaziyaretinde kursiyerlerin yaptığı eserleri de inceleyen Başkan Avni Örki, tüm kursiyerlere emeklerinden dolayı teşekkür etti. 

 

 

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör: Melik EVREN
Etiketler: Pamukkale’de, Kurs, Zamanı, Çok, Verimli, Geçiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir