Haber Detayı
10 Haziran 2016 - Cuma 13:04
 
Pamukkale’de Ramazan Bir Başka Yaşanıyor
Denizli Pamukkale Belediyesi, Ramazan şenlikleri kapsamında birbirinden değerli sanatçıları ilçe halkıyla, sevenleriyle Karahayıt’ta buluşturmaya devam ediyor. ‘Nerede o eski Ramazanlar’ diye özlem çekenlerin tüm nostaljiyi yaşadığı etkinliklerin ikinci gününde ezgi sanatçısı Fatih Koşan, katılımcıları performansıyla adeta mest etti.
DENİZLİ Haberi
Pamukkale’de Ramazan Bir Başka Yaşanıyor

Pamukkale Belediyesi’nin, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının manevi atmosferinin yaşatan, “Nerede o eski Ramazanlar” diyenlerin nostalji özlemini gideren Ramazan Ayı Şenlikleri devam ediyor. Ramazan ayında Karahayıt’ta 16 gün boyunca geleneksel Ramazan gecelerinin yaşatacak etkinliklerin ilk gününde tasavvuf müziği konseri ve sema gösterisiyle izleyenlere unutulmaz bir Ramazan Günü yaşamıştı. Programın ikinci günün de ise, şenlik alanında coşku yine doruktaydı. Şenlik kapsamında her gün olduğu gibi ana program öncesi çocuklara ve ailelere yönelik Meddah gösterisi, oyun grupları ve çeşitli eğlenceler yer aldı. Çocuklar oyun gruplarında coştu, pamuk şeker, macun, limonata gibi ikramların tadına baktı.

 

KALPLERE SESLENDİ

Sonrasında ise ezgi sanatçısı Fatih Koşan, sahne aldı. Sanatçı Koşan, tasavvuf musikisi, ezgi, kaside, şiir türlerinde birçok eseri seslendirdi. Gecede seslendirdiği eserlerle gönüllere giren sanatçıyı, izleyenler uzun süre alkışladı. Gecenin sonunda Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, sanatçıya teşekkür ederek, içerisinde Kuran-ı Kerim olan sanduka hediye etti.

Muhteşem bir gece yaşadıklarını belirten Başkan Gürlesin, “Ramazan etkinliğimizde yer alıp ruhumuzun gönlümüzün pasını sildiniz. Musikiniz, şiirleriniz ve söyleşileriniz bizleri alıp başka bir boyuta götürdünüz. Şenliğimize katılımızdan dolayı size bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

10 Haziran Cuma akşamı ise Karahayıt’ta Ramazan Şenlikleri kapsamında ezgi sanatçısı Eşref Ziya Terzi Pamukkaleliler ile bir araya gelecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pamukkale’de, Ramazan, Bir, Başka, Yaşanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir