Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 10:43
 
Pamukkale'ye ücretsiz giriş için vatandaşlar ne dedi?
DENİZLİ Haberi
Pamukkale'ye ücretsiz giriş için vatandaşlar ne dedi?

EFG Araştırma şirketi tarafından Pamukkale’ye, Denizli Valiliği tarafından gerçekleştirilecek Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 17 Nisan Salı (bugün) günü saat 16.00 ile 18.00 saatleri arasında Pamukkale Ören Yeri’ne giriş ücretsiz olması nedeniyle yaptığı anket sonuçlarını açıkladı.

 

EFG araştırma şirketi tarafından yapılan açıklamada; Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin (DENTUROD) “Pamukkale’nin vatandaşlara ücretsiz açılması” önerisinin kısa süreliğine de olsa kabul gördü. DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen “Bir gün ve belli saatler için olsa da Pamukkale Ören Yeri’ne ücretsiz girişi sağlamış olduk, asıl hedefimiz en az ayda bir pazar günü ören yerini ücretsiz hale getirmek” dedi.

 

Biz de EfG Araştırma olarak, konuyu sosyal medya üzerinde Denizli halkının dikkatine sunduk ve 17 Nisan Salı günü Pamukkale'ye girişlerin 2 saatliğine (16.00 - 18.00 arası) ücretsiz yapılması hakkında ne düşündüklerini sorduk.

 

Sonuçlar

Mini anketimize 572 kişi katıldı. Ankete katılan kişilerin büyük çoğunluğunu oluşturan 444 kişi“uygulamayı olumsuz bulduğunu, belirli günlerde ücretsiz giriş uygulamasının yıl boyunca yapılması” gerektiğini belirtti. 95 kişi “hafta içi olması ve kısıtlı süre nedeniyle yetersiz” bulduğunu belirtirken, 33 kişi ise “uygulamayı olumlu bulduğunu, yüksek giriş ücreti nedeniyle giremeyenler için bir fırsat” olduğunu belirtti.

 

Vatandaş Yorumları

Not: Sosyal medyada ilgili anket altına yapılan yorumların bir kısmıdır. Yorum sahiplerinden bültende kullanım izni alınmıştır.

 

Engin Kale: Çok saçma bir fikir olarak görüyorum. Kendi ülkemde ülkemin güzelliklerini rant sağlayan zatların uygulamaları yüzünden gezemiyoruz. Uygun şartlar sağlanmalı ve her gün ücretsiz olmalı. Hadi biz yolun yarısını geçtik ama gençler ve çocuklar layıkıyla ülkesini ve tarihini tanımalı, bu güzelliklerin tadını çıkarmalı.

 

Barış Karakaş: 20 yıldır Denizli’deyim, 1 defa girmedim, karşıdan bakmışlığım var.

 

Ali Vehbi Kaya: Pamukkale’yi halka kapattılar! Necip halkımın da kültürlenmek gibi bir derdi yok. Alan memnun, satan memnun! Pamukkale AKP dönemine kadar Denizlililerin bir yaşam keyfiydi. Şimdi bir kişi 35 Tl olmuş giriş için!

 

Özcan Tekdemir: Ellemesinler böyle galsın Pamukkale. Turistlerden dinleyip öğrenmek daha keyifli. Elin Koreli’si bir güzel anlatıyor, dadından yenmez.

 

Gazi Keser: 2 saat diye bir sınırlama çok tuhaf. Gün boyu bari yapın ya da tüm öğleden sonra.

 

Ersan Melih Gülel: Lütfetmişler... Var olsunlar…

 

Muharrem Tüzün: Aynı gün saat 17.00'da Pamukkale'de turizm haftası nedeniyle tören var. Seyirci lazım demek ki...

 

Hürkal Ayaz: Turistlere göre fiyat belirliyorlar. Turistin aldığı maaş ile Türk’ün aldığı maaş aynı mı? Yerliye yarı fiyatına, Denizlili’ye 1/4 fiyatına olmalı. Bırakın halkımız kendi yerlerini tanısın.

 

Özgen Mohan: Girmesinler, destekliyorum. Niye mi? Girip tükürecekler, sigara içip yere atacaklar, ayaklarını yıkayacaklar. Girilmesin doğal olarak kalsın orası! Çünkü Dünyada tek Pamukkale yani Hierapolis! Ben o kırmızı suda kaç kere ayağını yıkayan insan gördüm... Suçu kendimizde arayacağız!

 

Mehmet Yazırlı: Halktan aldıkları vergilerle ve diğer gelirleriyle idare edemedikleri (ya da istemedikleri) halka kapattıkları tarihi yerler üzerinden belediyelerle pazarlık yapmak icazet istemek düşüncesini üretmek... Ne müthiş bir şey...

 

Aydın Dedeoğlu: Şahsen gitmem, bütün Denizli orda olur.

 

Mustafa Ünal: Turizm haftası etkinliklerinde protokolün sadece 2 saatliğine dinliyormuş gibi yapıp alkışlayacak marabalara ihtiyaç var ki böyle cin bir fikir bulmuşlar ve bunu da Pamukkale’ye giriş bedava diye pazarlamaya çalışıyorlar.

 

Sevil Imer: Hiç ücret alınmamalı bence ..süre falan konmamalı

 

Ferudun Ünal: Hiç girmeyelim ne gerek var. Orası tarihi bir mekân değil insan soyma mekânı.

 

Yavuz Çelik: Eskiyecek mi haftanın 1 günü ücretsiz olsa, herkes görse? Ben 30 yıldır gitmiyorum bir Denizlili olarak.

 

Sinan Gök: Neden 2 saat ve neden o saatler arası?

 

Çiğdem Uğurlu Şenel: Niye sadece bir gün, niye sadece iki saatlik?

 

Muhammet Alaybeyoğlu: Sadece 2 saat mi! İzdiham sebebi

 

 

Kaynak: (D20HA) - DENİZLİ20HABER Editör:
Etiketler: Pamukkale'ye, ücretsiz, giriş, için, vatandaşlar, ne, dedi?,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir