Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 15:07
 
Emekliler için Temmuz'da Zam, Ağustos'ta İkramiye ayı olacak
Milyonlarca emekli artık heyecanla zam ve ikramiye için bekliyor. Emekliler için Temmuz zam, Ağustos ise ikramiye ayı olacak. İşte tüm detaylar!
EKONOMİ Haberi
Emekliler için Temmuz'da Zam, Ağustos'ta İkramiye ayı olacak

Memur emeklileri için yüzde 7.7 zam beklenirken, SSK emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri için gelirlerinde yüzde 6.7 ile 375 liraya varan artış görünüyor. Peki zam ve ikramiye ile birlikte emekli maaşı ne kadar olacak? SSK emeklisi, Bağ-Kur emeklisi ve ve memur emeklisi için emekli maaşları nasıl değişecek? İşte tüm detaylar!

 

Yaklaşık 12.3 milyon emekli için bu yaz kazançlı geçecek. Bu yılın ilk bayram ikramiyesini 31 Mayıs'ta cebine koyan emekliler için Temmuz zam, Ağustos'ta yine ikramiye ayı olacak. Merkez Bankası'nın son beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre, zam oranı SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde yüzde 6.7, memur emeklilerinde ise yüzde 7.7 olarak gerçekleşebilecek. Bu tahmin gerçekleşirse, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin gelirinde 75,41 ile375,62 lira arasında artış yaşanacak.

 

Ek ödeme dahil en düşük maaş bin 125 lira 48 kuruştan bin 200 lira 89 kuruşa çıkacak. Halen 5 bin 606 lira 33 kuruş olan ek ödeme dahil en yüksek maaş ise 5 bin 981 lira 95 kuruşa ulaşacak.

 

5-9 AĞUSTOS'TA İKRAMİYE

Ramazan Bayramı ikramiyesini 31 Mayıs'ta alan emeklilere, Kurban Bayramı ikramiyesi ise Ağustos'ta ödenecek.

 

Bu yıl Kurban Bayramı 11-14 Ağustos tarihlerinde kutlanacak. Buna göre; ikramiyenin de 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor.

 

Emekliler maaş hesaplarından biner lira ikramiyeyi çekecek.

 

Mayıs ayında yılın ilk bayram ikramiyesini alan emekliler Ağustos'ta ikinci bin lirayı ceplerine koyacak. Temmuz'da da zam alacak.

 

İŞTE EMEKLİLER İÇİN KAZANÇ TAKVİMİ!

Kaynak: Editör: Semih Can
Etiketler: Emekliler, için, Temmuz'da, Zam,, Ağustos'ta, İkramiye, ayı, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir